Jaunumi

Wood-Mizer un MOReTENs apvieno spēkus kokapstrādes iekārtu izstrādē un popularizēšanā

Thursday, March 25, 2021

Wood-Mizer un MOReTENs apvieno spēkus kokapstrādes iekārtu izstrādē un popularizēšanā

No bērnības sapņa līdz veiksmīgai sadarbībai starp diviem lieliem iekārtu ražotājiem – zviedru uzņēmuma MOReTENs dibinātājs Bo Martenssons prāto to, kā sapņi pārvēršas par īstenību, koksne par gataviem izstrādājumiem, bet inovatīvi projekti par nepārtrauktu izaugsmi un attīstību.

Šajā Eiropas valstī cilvēki ir toleranti un atvērti, automašīnas ir konstruētas tā, lai būtu izcili drošas, bet apkārtējo dabu aizsargā un uzskata par visaugstāko prioritāti. Zviedrijā ir dzimis Bo Martenssons, iekārtu ražošanas uzņēmuma MOReTENs dibinātājs un galvenais inženieris. Viņa inovatīvās iekārtas deviņdesmito gadu sākumā radīja revolūciju Zviedrijas kokapstrādes nozarē, ļaujot ikvienam galdniekam iegādāties kompaktu un cenas ziņā pieejamu ēvelēšanas - frēzēšanas iekārtu gatavu koksnes izstrādājumu ražošanai.Aizraušanās ar kokapstrādi


Bo labi atceras bērnību. Kad viņš bija mazs, ģimene dzīvoja mājā netālu no meža, un Bo jau no mazotnes daudz ko uzzināja par kokiem.

„Mani vienmēr ir interesējusi kokapstrāde,” viņš stāsta. „Es dzīvoju tajā Zviedrijas daļā, kur ir daudz mežu, un galvenokārt cilvēki šeit strādā mežsaimniecībā.”

Tēvocis kļuva par piemēru un iedvesmu un palīdzēja uzsākt ceļu kokapstrādes jomā.

„Es daudz ko iemācījos, kad skolas brīvlaikā strādāju tēvoča kokapstrādes darbnīcā,” stāsta Bo.

Jaunībā kokapstrāde nebija Bo vienīgā interese. Tāpat kā daudzi skolēni, arī viņš nebija simtprocentīgi pārliecināts par profesijas izvēli. „Es sapņoju kļūt par kokapstrādes skolotāju (…), taču tajā pašā laikā es gribēju kļūt par uzņēmēju,” viņš atceras. Galu galā vecākais brālis pārliecināja viņu turpināt studijas mašīnbūves specialitātē.Sava uzņēmuma dibināšana

Būdams jauns inženieris, kas ir aizrāvies ar kokapstrādi, turklāt ar uzņēmēja garu, Bo sāka strādāt par kokapstrādes mašīnu izplatītāju Zviedrijas tirgū.

„Es biju ieinteresēts dibināt savu uzņēmumu un pamanīju, ka reizēm lietotas kokapstrādes mašīnas ir dārgākas par jaunām. Es saredzēju šeit ir biznesa iespēju un sāku pārdot kokapstrādes mašīnas no Vācijas un ASV,” viņš stāsta.

Iedvesmojies no lielā pieprasījuma pēc mašīnām, viņš nodibināja uzņēmumu MOReTENs. Viņa izpratne par koksni un inženiertehniskais talants iemiesojās oriģinālā un noderīgā mašīnā, kas ātri ieguva popularitāti kokapstrādes aprindās.

„Jau no paša sākuma pēc šīm mašīnām bija liels pieprasījums,” Bo atceras.

Neskatoties uz to, ka produkts tirgū tika uzņemts labi, uzņēmējdarbības vadīšana, kas bija nepārtraukti jāpaplašina, lai apmierinātu pieprasījumu, izrādījās sarežģīta. „Problēma nebija mārketings, bet gan piegāde un ražošana,” atzīst Bo. „Mums, kā uzņēmumam iesācējam, vajadzēja aizņemties naudu no bankas, un problēma bija tā, ka procentu likmes tajā laikā bija ļoti augstas,” viņš atceras.Unikālas kokapstrādes mašīnas par pieņemamām cenām

MOReTENs bija daudz kas vairāk, nevis tikai rūpnīca, kas ražoja produkciju un guva peļņu. Tas bija uzņēmums, kura misija bija attīstīt aizraušanos ar koku un iedvesmot cilvēkus ideju īstenošanai kokapstrādes jomā. Ikviena MOReTENs ražotā ēvelmašīna kļuva par daļu no mūsu klientu vēstures. Vēstures par to, kā viņi atjaunoja grīdas segumu, uzcēla jaunas kāpnes uz mājas augšējo stāvu vai izveidoja skaistu rāmi gleznai.

Bo vienmēr ir centies veidot labas attiecības ar saviem klientiem. Viņš apgādāja tos ar praktiskām un pieejamām iekārtām, pretī saņemot iedvesmu un idejas iekārtu konstrukcijas uzlabošanai.

„Man vienmēr ir tiešs kontakts ar klientiem. Es uzskatu, ka šis kontakts ir ļoti svarīgs. Ja jums ir tiešs kontakts, jūs zināt, kas ir jāuzlabo un kurp doties tālāk,” viņš stāsta.Bo jau ilgu laiku pārdeva savas oriģinālās iekārtas ar MOReTENs zīmolu. Tomēr, kad radās iespēja sadarboties ar citu uzņēmumu tālākpārdošanas jomā, viņš nolēma izmantot šo iespēju.

„Kopš 1995. gada mēs sākām piegādāt iekārtas uzņēmumam Logosol tālākpārdošanai ar viņu zīmolu.”

Šobrīd Logosol vairs nepārdod šīs mašīnas. Uzņēmumam Wood-Mizer pieder ekskluzīvas tiesības ražot un pārdot šīs kokapstrādes iekārtas.Lietišķā sadarbība ar Wood-Mizer

Attīstoties biznesam, Bo Martenssons atrada labākās lietišķās sadarbības iespējas.

„Wood-Mizer pieprasīja piedāvājumu par iekārtām. Pēc kāda laika viņu interese mainījās, un viņi nopirka visu uzņēmumu,” Bo atceras.Ideja par ciešu sadarbību ar Wood-Mizer piešķīra jaunu skanējumu visam projektam. Globāls, pieredzējis un uz kokapstrādes jomu orientēts biznesa partneris spēj nodrošināt turpmāku izaugsmi un labklājību tādam inovatīvam un radošam uzņēmumam, kāds ir MOReTENs.

„Mūsu piedāvātās iekārtas ļoti labi sader ar Wood-Mizer produkcijas klāstu, tāpēc sadarbība izrādījās tik veiksmīga,” saka Bo.

Drīz vien pēc MOReTENs iegādes 2017. gadā Wood-Mizer sāka pārcelt visu ražošanas darbību uz rūpnīcām Polijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. Abas kompānijas ir guvušas labumu no šīs sadarbības. Uzņēmumam MOReTENs tā nozīmēja iespēju saglabāt mantojumu un turpināt kokapstrādes iekārtu ražošanu starptautiska uzņēmuma ar pieredzi lentzāģu ražošanā vadībā.Uzņēmumam Wood-Mizer tā bija iespēja paplašināt savu kokapstrādes iekārtu sortimentu ar efektīvu un plaši pazīstamu produkcijas sēriju.

„Spēks ir zāģēšanas un kokapstrādes apvienošanā. 40 gadu pieredze lentzāģu ražošanā un 40 gadu pieredze ēvelēšanas iekārtu ražošanā, kā arī globāla spēlētāja spēks,” norāda Bo.

Redzot kokapstrādes iekārtu ražošanas procesu Polijas un ASV rūpnīcās, Bo pārliecinājās par to, ka ražošanas pārcelšana nostiprinās šo iekārtu pozīcijas tirgū un iekārtu kvalitāte saglabāsies tikpat augstā līmenī kā Zviedrijā.

„Tā kā Wood-Mizer ir globāls spēlētājs kokzāģēšanas nozarē, uzņēmums ģenerēs arī daudzas unikālas idejas kokapstrādes jomā. Spēks tagad nāk no lielāka uzņēmuma, un mēs to redzēsim kvalitātes, vadības, klientu apkalpošanas jomā un citur. Esmu pārliecināts, ka ražošanas un izstrādes kvalitāte būs tikpat augsta kā Wood-Mizer iekārtām visā pasaulē,” saka Bo Martenssons.


Spilgta nākotne  

Šodien MOReTENs dibinātājs Bo Martenssons ar pārliecību raugās nākotnē, zinot, ka viņa iesākto turpina uzņēmums Wood-Mizer, kas ir uzticams un pieredzējis biznesa partneris. Divu kokapstrādes iekārtu ražotāju – MOReTENs un Wood-Mizer – sadarbība iegūst vēl lielāku jēgu, ja paraugāmies uz to, cik līdzīgi ir šie uzņēmumi. Abi ir radušies aizraušanās ar koku dēļ. Abus izveidoja talantīgi inženieri, kuri vēlējās dalīties savās inovācijās ar visu pasauli. Abi uzņēmumi guva panākumus, pārdodot tūkstošiem preču savos tirgos un palīdzot klientiem ar savām zināšanām, pieredzi un iedvesmu.
Uzziniet, kā Wood-Mizer ēvelēšanas-profilēšanas iekārtas darbojas dažādās pasaules valstīs


Tiek modernizēta senatnīga galdnieku darbnīca Vācijā

Kokzāģētava Dienvidāfrikā palielina peļņu ar frēzēvelmašīnu

No neapstrādātu baļķu sazāģēšanas līdz pat sagatavju ēvelēšanai un apšuvuma dēļu izlaišanai – skots Sendijs Krūks to visu paveic pats, ar Wood-Mizer aprīkojumu

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.