Jaunumi

Wood-Mizer jaunā divu vārpstu daudzzāģu iekārta MR200

Monday, November 9, 2020

Wood-Mizer jaunā divu vārpstu daudzzāģu iekārta MR200

Wood-Mizer tirgū sāk piedāvāt jaunu rūpniecisko daudzzāģu iekārtu – universālu produktīvo iekārtu ar divām vārpstām, kas ir aprīkotas ar divām zāģkopām pa 12 ripzāģiem, kas spēj sazāģēt brusu ar biezumu līdz 200 mm.

Divu vārpstu daudzzāģu iekārta MR200 radīs pielietojumu jebkurā augsti tehnoloģiskā kokzāģēšanas ražotnē, kur ir nepieciešamība pēc brusu sazāģēšanas dēļos lielā apjomā.  Iekārtai MR200 ir divas vārpstas, kas darbojas ar dzinējiem, kuru jauda ir no 15 kW līdz 30 kW, vadoties pēc pasūtītāja izvēles. Standarta komplektācijā katra vārpsta ir aprīkota ar 12 zāģiem, kuru diametrs var būt diapazonā no 200 līdz 350 mm.Materiāla padeve notiek pa izturīgu galdu ar moduļu konstrukciju. Tādējādi sagatavju maksimālais garums nav ierobežots: padeves galds tiek pagarināts, pievienojot moduļus. Brusas minimālais garums – 700 mm, tas ir mazāks nekā konkurentu analoģiskām iekārtām. Iespēja sazāģēt īsas sagataves tiek panākta, pateicoties tam, ka padeves rullīši atrodas tuvu zāģiem. Kopā ir astoņi šādi rullīši: 6 apakšā un 2 augšā, no tiem četri atrodas tieši zāģu priekšā, un četri – aiz zāģiem.

Strādājot ar daudzzāģu iekārtu MR200, operators ar divu lāzera rādītāju (papildaprīkojums) palīdzību uzstāda brusu uz padeves galda un viegli pastumj, līdz to satver padeves rullīši.

Intuitīvi saprotamā vadības pults tiek izvietota operatoram ērtā vietā. Papildus iespējai individuāli palaist vārpstu dzinējus pultij ir arī ampērmetrs vārpstu slodzes mērīšanai un padeves ātruma līdz 15 m/min. regulators.

Wood-Mizer rūpniecisko iekārtu pārdošanas nodaļas vadītājs Adams Kubjaks skaidro daudzzāģu iekārtas MR200 konstrukcijas īpatnības.

„Mēs iesakām uzstādīt papildaprīkojumā pieejamo padeves ātruma elektronisko regulatoru, kas uzrauga vārpstu slodzi un optimālās vērtības pārsniegšanas gadījumā automātiski palēnina materiāla padeves ātrumu. Tā ir ļoti noderīga ierīce, kas veicina gan sazāģētā materiāla kvalitāti, gan palielina mašīnas kalpošanas laiku”.

Vēl viens noderīgs papildaprīkojums – iebūvēts skaidu smalcinātājs, kas strādā ar 5,5 kW dzinēju.

„Visi, kuriem ir pieredze ar daudzzāģu iekārtām, zina, ka zāģēšanas gaitā rodas atgriezumi, mizas gabaliņi un skaidas, kuras var traucēt iekārtas normālu darbību, – skaidro Adams Kubjaks. – Tāpēc Wood-Mizer daudzzāģu iekārtas konstrukcijā paredzēja iespēju uzstādīt smalcinātāju, kas šos atkritumus pārstrādā smalkās zāģskaidās, kuras no mašīnas tiek izvadītas ar ciklona nosūcēju. Šiem atkritumiem ir sava vērtība, un ir svarīgi tos savākt un sagatavot turpmākai izmantošanai.”

Iekārtā MR200 abu vārpstu pozīcija tiek regulēta pēc augstuma attiecībā vienai pret otru un pret padeves galdu. Šī konstruktīvā īpatnība ļauj vārpstas iestatīt optimālā augstumā un izvēlēties labāko diametru zāģus, lai samazinātu enerģijas patēriņu un palielinātu mašīnas kalpošanas laiku.  

„Zāģējot brusu ar maksimālo biezumu 200 mm, abi zāģi ir noslogoti par 100% no savas jaudas. Pārejot uz brusu ar biezumu, piemēram, 140 mm, ir iespējams noregulēt vārpstu stāvokli tā, lai augšējai un apakšējai zāģkopai būtu vienāda slodze, tas ir, tās sazāģētu pa 70 mm biezuma. Šajā gadījumā zāģu nodilums būs vienmērīgs, un enerģijas patēriņš būs visekonomiskākais,” skaidro Adams Kubjaks.

„Ja ražotne pārsvarā strādā ar noteikta biezuma prizmu, piemēram, 140 mm, ir lietderīgi uzstādīt zāģus ar mazāku diametru,” turpina Adams Kubjaks. – Jo mazāks ir ripzāģis, jo plānāks ir griezums un mazāka slodze uz dzinējiem, kas nozīmē, ka ir iespēja palielināt saražotās produkcijas apjomu, ietaupīt enerģiju un mašīnas resursu.”

„Šī aprīkojuma pielāgojamība ļauj ietaupīt un palielināt peļņu katrā atsevišķajā gadījumā.”Iekārtas konstrukcijā papildus ir paredzēta augšējās vārpstas precīzās regulēšanas skrūve. Tā ļauj noregulēt augšējās un apakšējās vārpstas stāvokli tā, lai tās zāģētu precīzi vienā plaknē.

„Mēs iesakām vārpstu regulēšanas laikā veikt pārbaudes zāģējumu un pēc tam ar šo skrūvi noregulēt augšējo un apakšējo zāģu stāvokli tā, lai tie saietu kopā ideāli vienmērīgi,” stāsta Adams Kubjaks. – Tādējādi iekārta MR200 ražo augstākās kvalitātes zāģmateriālus ar gludu virsmu, uz kuras nepaliek pēdas vietā, kurā zāģi saiet kopā. Tikai dažām šīs klases iekārtām ir šāds regulējums.”

Wood-Mizer daudzzāģu divu vārpstu iekārta MR200 ir kompakta un rada maz trokšņu.

Daudzzāģu veiktspēja ir atkarīga no dzinēju un zāģmateriālu konkrētajiem parametriem. Vadoties pēc uzkrātās pieredzes, ekspluatējot kokzāģēšanas uzņēmumos, iekārtas MR200 veiktspēju var novērtēt vidēji kā 10 m3 stundā.

Lai saņemtu plašāku konsultāciju, lūdzu, sazinieties ar vietējo Wood-Mizer pārstāvniecību.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.