Jaunumi

Wood-Mizer Eiropas rūpnīca apkopo 2021. gada rezultātus un plāno nākotni

Wednesday, December 29, 2021

Wood-Mizer Eiropas rūpnīca apkopo 2021. gada rezultātus un plāno nākotni

Kad gads tuvojas noslēgumam, un ir pienācis laiks apkopot rezultātus, izveidot nākamā gada plānus. Intervijā ar Wood-Mizer tirdzniecības direktoru Kšištofu Kropidlovski pārrunāsim uzņēmuma darbību 2021. gadā, kokapstrādes nozares stāvokli un Wood-Mizer plānus 2022. gadam.

2021. gads lielā mērā bija atkarīgs no pandēmijas attīstības. Neskatoties uz grūtībām, šis gads kokapstrādes nozarei bija labs. Patēriņa tirgū ir vērojams augošs pieprasījums pēc izejvielām un koka izstrādājumiem, piemēram, sastatnēm, paletēm un mēbelēm. Patērētāji apzinās inflācijas pieaugumu un pieņem lēmumu renovēt savus dzīvokļus, būvēt mājas vai investēt dažādos īpašumos. Viņi cenšas apmainīt naudu pret patēriņa precēm. „Jo ātrāk iztērēsiet naudu un pabeigsiet projektu, jo mazāk jūs ietekmēs naudas vērtības samazināšanās,” skaidro Kšištofs Kropidlovskis.Wood-Mizer neražo mēbeles, taču ir galvenais iekārtu piegādātājs šai nozarei. „Mēs ražojam mūsu klientiem nepieciešamās mašīnas un iekārtas. Šobrīd viņi paplašina savas darbnīcas, modernizē ražošanas līnijas, ievieš jaunus risinājumus. Viņi iegulda tagad, lai nodrošinātu labāku nākotni savam biznesam,” stāsta Kšištofs Kropidlovskis.

Uzņēmumam Wood-Mizer tas izraisa produkcijas piegādes laika palielināšanos: termiņi kļūst garāki, jo palielinās pieprasījums pēc rūpnieciskām iekārtām koksnes izstrādājumu ražošanai.


Uz 2022. gadu raugās ar optimismu

Sagaidāms, ka 2022. gads būs veiksmīgs, bet, no otras puses, tas nebūs viegls. Nozarei nākamgad pieejamais koksnes apjoms un sistēmiskie izsoļu apjomu samazinājumi investoriem rada lielas neskaidrības. „Pasūtījumu ir daudz, un ekonomikai joprojām klājas labi, taču inflācija apēd peļņu. Ražošanas uzņēmumi kokapstrādes jomā sastāda savu darba plānu atkarībā no materiālu pieejamības. Tas ietekmēs lēmumus par uzņēmuma paplašināšanu vai jaunu darbinieku pieņemšanu darbā,” stāsta Kšištofs Kropidlovskis. „Nākamais gads būs interesants, bet izaicinājumiem pilns. Būs kārtējā konkurētspējīgu uzņēmumu atlase. Šodien ir grūti pateikt, cik daudzi no viņiem tiks galā ar jauno ekonomikas realitāti.”Uzņēmumam Wood-Mizer nākamā gada sākums izskatās optimistisks, ņemot vērā iekārtu pašreizējo pasūtījumu skaitu. Taču tā nav laba ziņa klientiem, jo automašīnu gaidīšanas laiks ir kļuvis ilgāks nekā parasti. Wood-Mizer ir viens no retajiem uzņēmumiem reģionā, kas 2021. gadā paplašinās savu infrastruktūru, uzbūvējot jaunu ražošanas ēku. Rezultātā tika radīti vairāki desmiti darba vietu, palielinājās ražošanas, pētniecības un attīstības apjoms. „Lai gan pasaules rūpniecība cieš no izejvielu trūkuma, Wood-Mizer ir spējis ar šo situāciju tikt galā. Mūsu plānošanas stratēģija izrādījās pareiza, un mēs ieejam nākamajā gadā ar lieliskiem 2021. gada pārdošanas rezultātiem un garu pasūtījumu sarakstu 2022. gadam,” norāda Kšištofs Kropidlovskis.Jaunas ražošanas un biroju telpas un organiskāka izaugsme

Wood-Mizer 2022. gadā plāno paplašināt savu infrastruktūru, uzbūvējot vēl vienu ražošanas un noliktavu cehu un pieņemot darbā jaunus darbiniekus dažādās nodaļās. Jaunā objekta kopējā platība sasniegs 10 000 m2, no tiem aptuveni 3 000 m2 būs mūsdienīga noliktava ar piecām iekraušanas rampām, augstiem plauktiem un automatizētu transportēšanas sistēmu. Jaunajā cehā būs pietiekami daudz vietas lentzāģu ražošanai, kā arī pētniecības un attīstības nodaļai.

Wood-Mizer investē arī virzībā citu kontinentu tirgos. Āzijā, Okeānijā un Āfrikā Wood-Mizer atver jaunus birojus, kas palīdzēs uzņēmumam atrast jaunus klientus, radīt izaugsmes iespējas un piedāvāt atbilstošu servisa apkalpošanu. „Mums jāņem vērā jaunās klimata programmas un ekoloģiskie ierobežojumi, kuru mērķis būs ierobežot pārmērīgu un nelikumīgu mežu izciršanu. Vairāk neapstrādātas koksnes parādīsies vietējā līmenī un mazāk globālā, paverot pieprasījumu pēc kokapstrādes šajos tirgos. Vietējie investori, visticamāk, meklēs lentzāģus un, iespējams, nākotnē arī citas Wood-Mizer klāsta iekārtas,” skaidro Kšištofs Kropidlovskis. „Wood-Mizer turpinās atvērt jaunus izplatītāju birojus un organiski attīstīties. Mēs dosimies tur, kur neviens vēl nav bijis!”Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.