Jaunumi

Tiek modernizēta senatnīga galdnieku darbnīca Vācijā

Wednesday, January 22, 2020

Tiek modernizēta senatnīga galdnieku darbnīca Vācijā

Frēzēvelmašīna Wood-Mizer MP360 palielināja apstrādes ātrumu un precizitāti vācu galdnieku darbnīcā ar bagātu vēsturi.

Uzņēmums Montagebau Keller, kas atrodas brīnišķīgā ēkā un kuram ir vairāk nekā 100 gadu pieredze kokzāģēšanas un galdniecības jomā, savu priekšteču pieredzi un prasmes apvieno ar Wood-Mizer inovatīvajām iekārtām. Šī ēka, kas atrodas Gārtovā, Lejassaksijas austrumos, Vācijā un tiek aizsargāta kā vēstures piemineklis, kopš 1923. gada tiek izmantota kā kokzāģēšanas un kokapstrādes cehs.Uzņēmuma Montagebau Keller galvenais galdnieks Morics Kollenrots (Moritz Kollenrott) skaidro: „Šī pildrežģu ēka ir uzbūvēta tradicionālajā veidā un tiek klasificēta kā vēstures piemineklis. Bēniņos atrodas pat senatnīga tvaika mašīna, kas apgādāja ar elektrību visu ciematu.”


Ēka ir diezgan neparasta – ar savu vēsturi un senatnīgām galdniecības iekārtām. Gadu desmitiem bijušais īpašnieks atļāva daudziem galdniekiem mācīties, strādāt un dzīvot tieši šeit.

„Kad pirmo reizi šeit ienācu, nodomāju, ka esmu nokļuvis muzejā,” stāsta Morics. „Lai arī strādāju šeit jau vairāk nekā astoņus gadus, es aizvien vēl atrodu šajā ēkā neizpētītas vietas un stūrus. Vispār strādāt šeit ir ļoti interesanti.”
Pēdējos 14 gadus uzņēmums Montagebau Keller ražo dažādus koka izstrādājumus, tostarp mēbeles, logus, durvis, kāpnes un automašīnu nojumes. Pavisam nesen uzņēmums ražošanā vēl izmantoja tradicionālās metodes un senās iekārtas, taču pieaugošais pieprasījums apsteidza esošo iekārtu iespējas.

Dēļu izmēru precizitāte ir ļoti svarīga, bet vecās mašīnas nebija ļoti precīzas. Rezultātā tika pieņemts lēmums nomainīt pāris novecojušas iekārtas pret mūsdienīgu Wood-Mizer frēzēvelmašīnu MP360. Kopš izmantošanas sākuma šī ēvelmašīna būtiski uzlaboja darba procesu darbnīcā.

„Mēs izgatavojam dažādu izmēru dēļus: no 1,5 cm х 3 cm līdz lielām sijām 14 х 14 cm vai 16 х 16 cm. Agrāk bija grūti nodrošināt precīzus dēļu izmērus, taču frēzēvelmašīna šajā ziņā ir vienkārši lieliska. Tā vienmēr nodrošina 90 grādu stūrus. Vispār MP360 galvenā īpašība ir tāda, ka tā ir ļoti precīza,” stāsta Morics.

MP360 vienā piegājienā apstrādā dēļus no visām četrām pusēm, kas būtiski paātrināja operācijas uzņēmumā Montagebau Keller.

„MP360 ietaupa mums daudz laika un darba. Agrāk mums bija nepieciešama vesela diena, lai sagatavotu materiālus vienai automašīnas nojumei, bet tagad mēs to paveicam trīs stundās,” atzīmē Morics.

Roku darba apjoma samazināšanās, efektivitātes paaugstināšanās un iespēja apstrādāt lielus materiālus vienā iekārtā nozīmē vairāk funkciju, ko Morics īpaši novērtē jaunajā iekārtā.

Viņš stāsta: „Mūsu izmantotajām sijām garums parasti ir no sešiem līdz astoņiem metriem, tās ir lielas, garas un diezgan smagas. To pārnešana no vienas mašīnas uz otru bija nogurdinoša un aizņēma daudz laika. Bet tagad mēs apstrādājam visu materiālu vienā iekārtā МР360, un mūsu darbs ir kļuvis daudz vieglāks.”

„Es izlēmu kļūt par galdnieku, lai strādātu ar koksni, šo skaisto, universālo materiālu, kas lieliski smaržo un ir viegli apstrādājams. Un tagad es strādāju unikālā vēsturiskā vietā un izmantoju vismūsdienīgākās profesionālās iekārtas. Man šķiet, ka ir grūti atrast darbu, kas būtu labāks par manējo,” smaidot saka Morics.

Autore: Polina ĻevandovskaPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.