Jaunumi

Polijas premium klases mēbeļu fabrika iekaro tirgu ar zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer WB2000

Thursday, January 21, 2021

Polijas premium klases mēbeļu fabrika iekaro tirgu ar zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer WB2000

Fabrika FAGUS, kas atrodas Polijā, Sempolno-Krajenski, ir ģimenes uzņēmums ar senām tradīcijām un vairāku paaudžu pieredzi. Fabrika specializējas masīvkoka mēbeļu ražošanā, galvenokārt no ozola un dižskābarža. Šīs augstākās kvalitātes mēbeles ir paredzētas guļamistabām, viesistabām un ēdamistabām.

Katrs izstrādājums pēc būtības ir mākslas darbs, un tas izceļas ar izskatu un stilu. „Mūsu mēbeles ir unikālas savā veidā. Nav iespējams izgatavot identiskas kumodes vai skapjus no koka tā, lai tie izskatītos vienādi”, - stāsta Kaspers Zieminskis, uzņēmuma līdzīpašnieks. „Mēs cenšamies izmantot visas koka materiāla īpašības ultramodernā dizainā. Mūsdienās lielākā daļa mēbeļu tiek izgatavotas no kokskaidu plātnēm, taču ne jau mūsu fabrikā. Jums to vajadzētu redzēt un aptaustīt ar savām rokām, lai saprastu, ka koks ir unikāls, neatkārtojams materiāls, un tas ir tā lielākais skaistums.”
Mateušs un Kaspers Zieminskis, brāļi un uzņēmuma FAGUS līdzīpašnieki, turpina savu senču arodu. Viņu vecmāmiņa un vectētiņš aizsāka kokmateriālu ģimenes biznesu, pirms daudziem gadiem iegādājoties savu pirmo zāģēšanas iekārtu. Pēc tam tēvs nodibināja uzņēmumu, kurā brāļi strādā kopš 2013. gada. „Bērnībā mēs skraidījām darbnīcas pagalmā un dzinām dēļos naglas,” atceras Kaspers.Visi ģimenes locekļi ir atbildīgi par uzņēmuma vadīšanu – viņi viens otru atbalsta, analizējot dažādas problēmas un cenšoties atrast vislabākos risinājumus. Brāļi sāka piedalīties kopīgajā uzņēmumā, veicot visvienkāršākās lietas: viņi spēlējās blakus darbnīcai, savāca zāģu skaidas un pamazām iemācījās salikt mēbeles. Tagad ir acīmredzams, ka aizraušanās ar koku, kas radās jau agrā jaunībā, laika gaitā ir pārtapusi par pieredzi un mērķtiecību. Viņi zina, kā izpildīt klientu individuālus un sarežģītus pasūtījumus, kā radīt neparastas un unikālas mēbeles.
Gūt panākumus šajā jomā palīdzēja ne tikai ģimenes uzņēmumā iegūtā pieredze un prasmes, bet arī viņu aizrautība un, pats galvenais, izglītība. „Daudzus gadus nodarbojos ar olimpisko burāšanas sportu,” stāsta Kaspers. - Savus sapņus piepildīju, piedaloties Olimpiskajās spēlēs un izcīnot medaļas starptautiskās sacensībās. Sports palīdzēja izveidot manu raksturu un padarīja mani disciplinētu, izlēmīgu un mērķtiecīgu. Sports man iemācīja arī sazināties ar cilvēkiem, jo es trenējos starptautiskās komandās.” Tas Kasperam palīdzēja apgūt svešvalodas, kas biznesā lieti noderēja kontaktiem starptautiskajos tirgos.Viņa brālis Mateušs ir beidzis Poznaņas Dabas zinātņu universitāti specialitātē „Kokapstrādes tehnoloģija”. Tāpēc brāļi ideāli sadalīja pienākumus uzņēmumā. Kaspers rūpējas par labām attiecībām ar ārvalstu klientiem, bet Mateušs kontrolē ražošanu. Viņš pārzina tehnoloģijas un zina, kā izveidot jaunus projektus. „Mēs izmantojam katru brīvo minūti, arī vienkārši ejot pa gaiteni, lai apspriestu, ko vēl varētu uzlabot,” stāsta Kaspers.

Brāļu Zieminsku uzņēmums veiksmīgi attīstās un investē. Viņi nesen uzbūvēja jaunu cehu un uzstādīja tur Wood-Mizer rūpniecisko zāģēšanas iekārtu. „Platlenšu zāģēšanas iekārta WB2000 labi iekļāvās mūsu līnijās, kas ir mūsdienīgi aprīkotas. Mūsu ražotnē ir ar datoru vadāmas 10 koksnes žāvēšanas kameras, garenzāģēšanas daudzzāģu iekārta, vairāki zāģi koka paneļiem, 2 četrpusīgās ēvelēšanas-profilēšanas iekārtas, 4 iekārtas ar CNC, urbjmašīna ar CNC, platlenšu slīpmašīna, vairākas preses koksnes salīmēšanai un līnija eļļas uzklāšanai,” stāsta Mateušs.
„Mēs nolēmām iegādāties iekārtu WB2000, jo tā ir neaizstājama ražošanas sākumposmā, lai sazāģētu lielus baļķus. Šīs investīcijas galvenokārt bija vērstas uz produktivitātes palielināšanu. Ar Wood-Mizer mēs sadarbojamies kopš mūsu komercdarbības uzsākšanas brīža. Pati pirmā zāģēšanas iekārta, ko mūsu vectēvs iegādājās, bija Wood-Mizer ražotā iekārta, un mūsu jaunākā iekārta WB2000 ir jau ceturtā Wood-Mizer zāģēšanas iekārta, ko mūsu uzņēmums ir iegādājies. Investīcijas iekārtā WB2000 ir pilnībā sevi attaisnojušas, jo mēs patiešām paaugstinājām produktivitāti par 10–15%, salīdzinot ar iepriekšējo aprīkojumu,” stāsta Mateušs. „Jaunā ceha būvniecība bija cieši saistīta ar WB2000 iegādi, un Wood-Mizer inženieru izstrādātie risinājumi ļāva uzlabot tehnoloģisko procesu, turklāt, kas ir vēl svarīgāk, samazināja nepieciešamību pēc vairākiem secīgiem ražošanas posmiem.”„Turklāt mēs nolēmām ieguldīt līdzekļus divos šķirošanas galdos, lai vienkāršotu apstrādātās koksnes sadali trīs plūsmās. Šie galdi ir ārkārtīgi noderīgi materiālu klasifikācijai, nemaz nerunājot par Wood-Mizer inženieru izstrādātajām slīpajām rampām materiāla ņemšanai, kas ļauj iekārtai darboties praktiski 8 stundas, ar vienu apstāšanos asmens nomaiņai,” skaidro Mateušs. „Šīs iekārtas tehniskais dizains pilnībā atbilst mūsu vajadzībām, jo baļķi ir lieli un smagi, un šī iekārta tos var viegli sazāģēt. Tas ir tieši tas, kas mums vajadzīgs,” stāsta Kaspers.
Uz jautājumu, kāpēc viņi izvēlējās Wood-Mizer zāģēšanas iekārtu, Mateušs atbild: „Mums ir laba pieredze, Wood-Mizer mūs nekad nav pievīlis, tāpēc mēs nolēmām iegādāties vēl vienu iekārtu no šī uzņēmuma. Mēs novērtējam sadarbību ar Wood-Mizer. Mēs jau daudzus gadus izmantojam šo aprīkojumu un vienmēr saņemam profesionālu servisu un atbalstu. Pēc manām domām, Wood-Mizer ir darījumu partneris, kuram patiešām var uzticēties.”Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.