Jaunumi

No neapstrādātu baļķu sazāģēšanas līdz pat sagatavju ēvelēšanai un apšuvuma dēļu izlaišanai – skots Sendijs Krūks to visu paveic pats, ar Wood-Mizer aprīkojumu

Wednesday, January 16, 2019

No neapstrādātu baļķu sazāģēšanas līdz pat sagatavju ēvelēšanai un apšuvuma dēļu izlaišanai – skots Sendijs Krūks to visu paveic pats, ar Wood-Mizer aprīkojumu

Skotijā Edinburgas nomalē dzīvo Sendijs Krūks (Sandy Crook). Viņš tikko aizgājis no sava pamatdarba, lai nodarbotos ar to, kas viņam patiešām sagādā prieku – ar kokzāģēšanu un koksnes pārvēršanu gatavā produkcijā. Tā kā viņam pieder Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtas un jauna kokēvelēšanas-garenfrēzēšanas mašīna MP360, viņš var nodoties šai nodarbei, paveicot visu patstāvīgi.

Pēdējos 17 gadus Sendijs vadījis veiksmīgu darījumdarbību koku kopšanā. Тagad viņš no šī darba aizgājis un vēlas būvēt sev māju zaļo pakalnu ielokā Edinburgas rietumos.

„Darbā esmu izmantojis visdažādāko aprīkojumu – drupinātājus, mizas smalcinātājus, asināšanas ierīces, visādas iekārtas. Taču pienāk laiks, kad tas viss apnīk, jo īpaši ņemšanās ar papīriem un birokrātija,” stāsta Sendijs. „Tas bija pārlieku garlaicīgi un nebūt ne iepriecinoši. Tādēļ aizgāju no darba, iegādājos kokzāģēšanas iekārtas un tagad daru to, kas man patīk.”

Sendijam ir mobilā lentzāģēšanas iekārta LT40, kā arī lielā kokzāģēšanas iekārta WM1000, ar kuru iespējams sazāģēt ļoti lielus baļķus. Abas iekārtas ir Wood-Mizer ražojums.

„Ar WM1000 var sagatavot zāģmateriālus galdu virsmām,” stāsta Sendijs. „Turklāt man pieder arī pārvadājamā kokzāģēšanas iekārta LT40 – to izmantoju pēc pasūtījuma baļķu zāģēšanā pie klientiem. Un pavisam nesen iegādājos Wood-Mizer kokēvelēšanas-garenfrēzēšanas mašīnu MP360,” Sendijs turpina.

Ar МР360 materiālu var ēvelēt un frēzēt no visām četrām pusēm vienā piegājienā, un šīs darbības ir obligāts posms gatavās produkcijas ražošanā no neapstrādātiem zāģmateriāliem. Iepriekš Sendija darbnīcā šādu iespēju nav bijis.

„Parādījās galdu un apšuvuma dēļu pasūtījumi. Sāku internetā meklēt ēvelmašīnas un noskaidroju, ka ar MP360 varu veikt visas vajadzīgās darbības.”

Visvairāk Sendijam iepaticies, cik vienkārši ir strādāt ar MP360 un cik viegli to var pāriestatīt uz citas produkcijas izlaidi.

„Negribētu vis tērēt pusi dienas iekārtas iestatīšanā, lai pēc tam pusstundu strādātu,” saka Sendijs. „Taču ar iekārtu MP360 iespējams minūtes laikā noēvelēt lielu sagatavi un izņemt no iekārtas apšuvuma dēli. Nažu maiņa ēveles galvā aizņem aptuveni desmit minūtes. Тā kā – ar šo iekārtu ir viegli strādāt, turklāt tā ir kompakta.”

„Klienti brauc un atlasa baļķi no tiem, kas man glabājas pagalmā,” stāsta Sendijs. „Pats esmu visus šos kokus gāzis un tādēļ zinu katra stumbra stāstu. Tad es iekrauju izmeklēto baļķi kokzāģēšanas iekārtā WM1000 un izzāģēju brusas, ko pēc tam ielaižu lentzāģēšanas iekārtā LT40 un apstrādāju kokēvelēšanas-garenfrēzēšanas mašīnā МP360. Lūk, ar šo pēdējo iekārtu esmu guvis pieeju apjomīgākam tirgum un tagad varu darīt visu no koku zāģēšanas līdz pat koksnes galaprodukcijas izlaišanai."

Sendijs plāno blakus darbnīcai uzbūvēt sev māju. Un ēvelmašīna МР360 būs ļoti noderīga.

„Māju es projektēju pats, un tā no ārpuses un iekšpuses būs pilnībā no koka,” Sendijs saka. „Viss būs no koka – logi, grīdlīstes, kāpnes. Man ir daudz gobas baļķu, tā kā, visticamāk, grīda būs no šī koka. Māja būs absolūti unikāla.”
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.