Jaunumi

Mobilā kokzāģēšanas iekārta palīdz pasūtītājiem ietaupīt naudu par baļķu pārvadāšanu

Wednesday, February 10, 2021

Mobilā kokzāģēšanas iekārta palīdz pasūtītājiem ietaupīt naudu par baļķu pārvadāšanu

„Mums vairs nav vajadzīgs traktors, lai izvestu baļķus no meža, tāpat nav vajadzīga kravas automašīna, lai nogādātu gatavos dēļus klientam,” stāsta brāļi Geronazzo, mobilie kokzāģeri no Itālijas.

Brāļu Serdžo un Bruno Geronazzo māja atrodas nelielajā Valdobjadēnes pilsētiņā Itālijas Alpu pakājē. Viņi ir atklājuši unikālu biznesa iespēju: mobilo kokzāģēšanas iekārtu. Grūti piekļūstamā kalnainā apkaimē tieši tas var palīdzēt saimniecību un māju īpašniekiem, kuriem jāsazāģē tikai nedaudz baļķu.„Mēs piedzimām tādā ģimenē, kurā vienmēr mājas pagalmā bija daudz baļķu, dēļu un zāģskaidu,” ar lepnumu stāsta Bruno, atceroties savu tēvu, kurš ne mazumu pūļu ir ieguldījis ģimenes kokzāģēšanas biznesā. Tomēr Bruno atzīst, ka tas ir „darbs, kurš šodien atrodas uz izzušanas robežas”. Lielās kokzāģētavas tiek aizvērtas. Ģimenes saimniecības, maza mēroga galdnieki un cilvēki, kuri reiz strādājuši ar koksni, vairs ar to nevar nodarboties, jo viņiem nav pieejami kokzāģēšanas pakalpojumi. „Mūsu ideja izrietēja tieši no šī apstākļa,” stāsta Bruno. „Mājas kokzāģēšanas bizness.”Brāļu Geronazzo sapnis pārtapa īstenībā, kad viņi iegādājās Wood-Mizer kokzāģēšanas iekārtu LT40 uz riteņiem, ar hidrauliku baļķu iekraušanai un ar dīzeļdzinēju. „Mēs šo iekārtu ieraudzījām izstādes laikā, un mums tā uzreiz iepatikās,” paskaidro Serdžo. „Pateicoties šai kokzāģēšanas iekārtai, mēs dodamies tieši turp, kur atrodas nocirstie baļķi, un tos sazāģējam. Dzinējs jāiesilda tikai dažas minūtes, un mēs varam sākt darbu.”„Tādējādi,” turpina Serdžo, „mēs palīdzam saviem klientiem ietaupīt naudu, jo viņiem baļķi nav jāved uz kokzāģētavu un no tās atpakaļ – gatavie dēļi. Savukārt mums nav vajadzīgs vilcējs, lai izvestu baļķus no meža, vai kravas automašīna, lai nogādātu zāģmateriālus klientam.”


Iekārtai LT40 ir divas priekšrocības, kas palīdz brāļiem Geronazzo iegūt ideāli vienmērīgus dēļus. Pirmkārt, tas ir elektroniskais lineāls SetWorks, kas nodrošina precīzu izzāģējamā dēļa izmēru bez manuālas iestatīšanas un pārbaudīšanas pēc skalas.„Ar SetWorks palīdzību no Wood-Mizer iekārtas iegūto dēļu izmērs ir nevainojami precīzs,” stāsta Bruno. „Mēs izzāģējam pat 7 mm biezas lameles. Kad zāģēšana pabeigta un zāģēšanas galviņa atgriezta sākotnējā stāvoklī, tā uzreiz tiek iestatīta vajadzīgajā pozīcijā nākamajam griezumam. Tas notiek ļoti vienkārši un ļoti ātri.”

Otrkārt, Bruno un Serdžo izmanto Wood-Mizer lentzāģus, kas paredzēti dažādu veidu koksnei. „Wood-Mizer izlaiž savus zāģus,” paskaidro Serdžo. „Katram koksnes veidam ir speciāla zāģlente. Tā var būt skujkoku un lapkoku koksne, gan sveķaināka, gan šķiedraināka. Mēs strādājam ar Wood-Mizer asmeņiem, kas vienmēr veic vislabākos griezumus.”

Pateicoties kokzāģēšanas iekārtas LT40 daudzpusībai, brāļi Geronazzo veido savstarpēji izdevīgas attiecības ar citiem vietējiem uzņēmumiem kokapstrādes nozarē, jo īpaši ar tiem, kuri nodarbojas ar kokmateriālu pārstrādi no vecām būvēm.

„Pirms gada,” atceras Serdžo, „mēs ar savu kokzāģēšanas iekārtu LT40 atjaunojām skaistus koka baļķus no saimniecības Val Venosta. Mēs parūpējāmies par šo baļķu sazāģēšanu, savukārt cits uzņēmums tos apstrādāja. Šie kokmateriāli ieguva jaunu dzīvi. Tos izmantoja koka grīdās, mēbelēs un burvīgos koka namiņos.”

Autore: Martina Valentīni, Itālija

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.