Jaunumi

Masīva zāģēšanas iekārta piesaistīja jaunus klientus ģimenes kokzāģētavai Dānijā

Thursday, March 11, 2021

Masīva zāģēšanas iekārta piesaistīja jaunus klientus ģimenes kokzāģētavai Dānijā

Jaunais puisis Thomas lautrup Andersen no Dānijas ciema Varming pārstāv trešo paaudzi ģimenē, kurai pieder vietējā kokzāģētava.

„Viss sākās 1952. gadā, kad mans vectēvs Bents Johannsens uzcēla nelielu galdniecības darbnīcu,” stāsta Tomass. „Laika gaitā uzņēmums kļuva lielāks, un ap 1965. gadu radās pati kokzāģētava."

Septiņdesmitajos gados tas bija aktīvs uzņēmums, kas nodarbināja apmēram 25 cilvēkus. 1988. gadā to pārņēma Tomasa tēvocis Stigs Johannsens.
„2002. gadā vecvecāki jau bija sasnieguši cienījamu vecumu; viņi pārdeva daļu uzņēmuma un pārcēlās uz Rībi.  Kokzāģētavu iegādājās Leifs Šmits un nodarbojās ar to hobija līmenī. Manam tēvocim Stigam tajā laikā piederēja galdniecības darbnīca,” turpina savu stāstu Tomass. „2014. gadā Stigs iekļuva smagā avārijā, un viņam nācās nodot ģimenes uzņēmumu man. 2017. gadā es izpirku kokzāģētavu no Leifa, kurš to kādreiz bija iegādājies no mana vectēva.”

Šodien Varming Sawmill ir kokzāģētavas, galdniecības un namdaru jomas apvienojums, kas ļauj tikt galā gandrīz ar jebkuru projektu no koksnes.

„Mana devīze: mēs no koka varam izgatavot jebko,” stāsta Tomass. „Tas var būt neliels projekts - vienkārši nomainīt vienu dēli, un var būt nepieciešams pārklāt visu jumtu. Mēs varam izdarīt gan to, gan to, turklāt ar vienādu attieksmi pret kvalitāti. Logi, durvis, grīda un griesti, montāžas darbi — mēs darām labu darbu, kas iepriecina gan klientus, gan mūs.”

Tīmekļa vietnē www.varming-savvaerk.dk ir īstenoto projektu piemēri: no žogiem līdz vīna plauktiem un kumodei no ķirškoka.

Lai gan gadu gaitā kokzāģētavā ir uzkrājušās dažādas kokapstrādes mašīnas, visu darbību centrā ir lentzāģmašīna Wood-Mizer LT40, kuru Tomass iegādājās 2015. gadā.
„Man joprojām ir tāda sajūta, it kā es būtu sācis strādāt tikai vakar,” iespaidos dalās Tomass. – Es neko nebiju dzirdējis par Wood-Mizer. Biznesā es biju iesācējs.”

Wood-Mizer žāģēšanas iekārtas strādā visā Dānijā. „Tas ir lieliski, ka var aizbraukt un apskatīties, kā tās darbojas,” saka Tomass.

„Sākumā es vienkārši pamēģināju strādāt ar iekārtu [Wood-Mizer]. Sanāca labi. Man izdevās gūt peļņu, es ieraudzīju, cik viegli ir vadīt šo iekārtu.”

„Apmēram pusi sava laika es pavadu pie klientiem, veicot galdniecības vai namdaru darbus, bet otru pusi laika pavadu šeit - darbnīcā, strādājot ar savu iekārtu un gatavojot dažādus koka izstrādājumus.”

Zāģēšanas iekārta LT40 var sazāģēt baļķus ar diametru līdz 90 cm un garumu līdz 6,5 m. Kad Tomasam radās nepieciešamība sazāģēt baļķus ar vēl lielāku diametru, viņš atkal vērsās pie Wood-Mizer.„Es nodomāju, ka Wood-Mizer ir piemērota mašīna. Tāpēc iegādājos savu otro Wood-Mizer iekārtu – WM1000”, - stāsta Tomass.

Šīs iekārtas īpatnība ir tāda, ka tā var zāģēt baļķus ar diametru līdz 1,7 metriem! Turklāt iekārtā tiek izmantoti šauri lentzāģi, kas veic ļoti plānu, apmēram 2 mm biezu zāģējumu, tāpēc no katra baļķa var izzāģēt vairāk izstrādājumu, un zāģskaidās nonāk mazāk koksnes. Ar iekārtu WM1000 var izgatavot platas plātnes un blokus no lieliem pusbaļķiem, kas ir vērtīgi, piemēram, kad no liela masīva ir jāizzāģē galda virsmas vai soli dārza mēbelēm.

„Ar šo iekārtu es varu sazāģēt burtiski jebkuru baļķi,” stāsta Tomass. - Man ir jauni klienti no visas Dānijas. Galu galā ir maz cilvēku, kas var sazāģēt tik lielus baļķus.”

WM1000 konstrukcijā galvenais ir masīvā zāģa galva, kas pārvietojas pa divām sliedēm. Turklāt operators stāv uz speciālas platformas, kas pārvietojas kopā ar zāģa galvu. Uz platformas atrodas vadības panelis ar elektronisko lineālu, lai varētu automātiski iestatīt dēļa biezumu, un operators no šejienes labi redz griezumu un pieņem pareizos lēmumus par to, kā vislabāk sagriezt baļķi, lai iegūtu visskaistāko dēļa virsmu un nodrošinātu visaugstāko produktivitāti.

„Es necerēju, ka tik masīva iekārta būs tik ātra,” stāsta Tomass. - Es zāģēju priedes un ozola baļķus. Un, protams, es cenšos izmantot katru koksnes gabaliņu, lai iegūtu pēc iespējas vairāk produkcijas. Ar iekārtu WM1000 tas ir iespējams, jo tā zāģē ļoti precīzi.”

WM1000 uzstādīšana vecajā kokzāģētavā bija vienkārša un lēta, jo tās montāžai ir jāuzstāda tikai divas sliedes.

„Ar šo iekārtu es varu tikt galā ar jebkuru baļķu sazāģēšanas pasūtījumu,” stāsta Tomass. „Tieši tāpēc es iegādājos WM1000.”

„Kad es uzsāku šo uzņēmējdarbību, es sapratu, ka kozāģētavā strādāt ir ļoti interesanti. Un, ja patīk tas, ko dari, tad katru dienu tu dari labu darbu.”

Papildinformācija: www.varming-savvaerk.dk
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.