Jaunumi

Kokzāģētava Dienvidāfrikā palielina peļņu ar frēzēvelmašīnu

Wednesday, January 29, 2020

Kokzāģētava Dienvidāfrikā palielina peļņu ar frēzēvelmašīnu

Kokzāģēšanas uzņēmums Highlands Sawmill atrodas vienā no daudzām auglīgajām ielejām pie Hārdingas. Šeit atrodas arī plaši meži, no kuriem tiek iegūts liels apjoms zāģmateriālu visai Dienvidāfrikai.

Highlands Sawmill ir koksnes pārstrādes saimniecība trešajā paaudzē, kas pieder Hoggu ģimenei. Saimniecības pašreizējais īpašnieks Džefs Hoggs palielināja sava tēva iestādītās priežu un eikaliptu plantācijas uz 740 hektāriem un sāka ražot zāģmateriālus mēbelēm un būvniecībai, ar antiseptiķi apstrādātiem stabiem, lauksaimniecībai un augu izcelsmes šķiedras iegūšanai, kas ir nepieciešama papīra ražošanai.

Kokzāģēšanas ceha vadītājs Gerhards Pretoriuss stāsta, ka Wood-Mizer tehnoloģija kļuva par viņu ražotnes ražīguma un ienesīguma palielināšanās atslēgu. 2016. un 2017. gadā šeit tika veiksmīgi uzsākta divu Wood-Mizer kokzāģēšanas līniju ekspluatācija.

Līniju Nr.1 veido lentzāģmašīna Wood-Mizer LT70 Remote ar tālvadības pulti, iekraušanas rampa baļķiem un konveijers gatavo dēļu nogādāšanai no kokzāģēšanas iekārtas uz malu apzāģēšanas iekārtu EG300. Šī līnija ražo ģeometriski precīzi sazāģētus sešmetrīgus kokmateriālus no baļķiem ar maksimālo diametru līdz 950 mm.
Līnija Nr.2 ir izveidota ap dubulto vertikālo zāģēšanas iekārtu Wood-Mizer (TVS) un daudzgalvu horizontālo iekārtu HR700. Līnijā nelieli priežu dēļi ar diametru no 150 līdz 250 mm un garumu līdz 4,8 m tiek pārstrādāti par mēbeļu kvalitātes sagatavēm.Žāvēšanai tiek izmantotas žāvēšanas kameras, bet lentzāģu sagatavošanas posms, kas ir aprīkots ar Wood-Mizer asināšanas un salāgošanas ierīcēm, nodrošina iespēju kokzāģēšanas cehā sagatavot asmeņus atbilstoši ražošanas uzdevumiem.

Ēvelmašīna Wood-Mizer MP360, kuras ekspluatācija tika uzsākta 2018. gadā, paplašināja ceha iespējas: tagad viņi ražo gatavus izstrādājumus no koksnes, kuru pievienotā vērtība ir daudz augstāka.

„Mēs jau sen meklējām frēzēvelmašīnu, kas ļautu mums apstrādāt sazāģēto materiālu un ražot izstrādājumus ar labāku uzcenojumu,” stāsta Gerhards Pretoriuss. „Taču mēs nevarējām atļauties tādu investīciju līdz brīdim, kad atradām iekārtu Wood-Mizer MP360.”

„Šīs iekārtas cena un tās funkcijas, t.i., četrpusējā ēvelēšana un frēzēšana, ir daudz labākas par visu, kas šobrīd tirgū ir pieejams. Tagad mēs varam pārstrādāt sazāģēto materiālu par ēvelētiem un profilētiem izstrādājumiem vienā piegājienā. Turklāt mēs par 200% palielinājām attiecību produkcijas cena/izejvielu kubikmetrs.”

MP360 izturīgā konstrukcija ļauj apstrādāt biezu koksni no četrām pusēm ar ēvelēšanas maksimālo augstumu 160 mm un zāģēšanas platumu līdz 360 mm. Veicot vienpusējo ēvelēšanu, sagatave var būt vēl lielāka: augstums līdz 230 mm un platums līdz 510 mm. Iekārtas četru dzinēju jauda ir no 3 līdz 5,5 kW, bet padeves ātrums ir 3–15 m/min.„Wood-Mizer ilgā pieredze un šā uzņēmuma darbinieku apņemšanās nodrošināt klientu kvalitatīvu apkalpošanu padara mūsu investīcijas vēl izdevīgākas,” saka Gerhards Pretoriuss.

Autors: Etjens Naidžels

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.