Jaunumi

Kokzāģēšanas līnija TITAN Polijas uzņēmumā MEBLOHIT

Friday, August 21, 2020

Kokzāģēšanas līnija TITAN Polijas uzņēmumā MEBLOHIT

Pateicoties kokzāģēšanas līnijai TITAN, Polijas palešu ražotājs ir palielinājis produktivitāti, turklāt saglabājot darbinieku skaitu iepriekšējā līmenī.

MEBLOHIT ir Polijas uzņēmums, kas daudzus gadus ražo koka paletes. Šī ir ļoti sarežģīta nozare, kurā ražošanas efektivitāte ir panākumu galvenais faktors. Jans Zavadas kungs, uzņēmuma īpašnieks, gadu gaitā kļuva par ekspertu ražošanas efektivitātes celšanā.

“Sākotnēji mēs izmantojām ripzāģi. Efektivitāte bija zema, tāpēc mēs nopirkām mūsu pirmo lentgateri ar šauru zāģlenti, un pēc tam vēl vienu, lai palielinātu produktivitāti”, saka Jans Zavada.Ar laiku kļuva skaidrs: lai ietu kopsolī ar tirgu un neatpaliktu no konkurentiem, ir nepieciešamas turpmākas investīcijas. Ņemot vērā Polijas darba tirgus stāvokli, produktivitātes paaugstināšana, nepalielinot darbinieku skaitu, bija prioritāšu sarakstā.

“Pašlaik ir loti sarežģīti nodarbināt cilvēkus, tāpēc viena no mūsu prasībām jaunām iekārtām bija ražošanas efektivitātes pieaugums, nepalielinot darbinieku skaitu”, saka viņš. “Patiesībā tieši tāpēc mēs izvēlējāmies Wood-Mizer TITAN līniju”.Wood-Mizer kokzāģēšanas līnijas TITAN tiek projektētas individuāli konkrētai ražotnei. TITAN līnija uzņēmumā Meblohit sastāv no vertikāla dubulta gatera TV6000 ar baļķu pneimatisko griezēju (1), daudzzāģu mašīnas MR3000 ar sistēmu brusas centrēšanai uz statnes (2), horizontālas lentdalītājmašīnas HR500, baļķu iekraušanas rampas (3), nomaļdēļu konveijera (4), operatora platformas (5) un zāģskaidu savākšanas konveijera (6), kas iziet zem mašīnām gar visu līniju.

Šī konfigurācija nodrošina maza diametra baļķu, kā arī nomaļu efektīvu pārstrādi.

“Mēs galvenokārt strādājam ar 2,5 m gariem 15-45 cm diametra priežu un egļu baļķiem. Iekārtu iekārtojums, ko mums izstrādāja uzņēmums Wood-Mizer, izrādījās ideāls mūsu uzdevumiem”, saka Zavadas k-gs.

Uzlabojumi sākās jau projekta sākotnējā posmā. Iepriekš vienas astoņu stundu maiņas laikā šeit zāģēja aptuveni 60 m3 baļķu. Pašlaik produktivitāte palielinājās 1,5 reizes, līdz 90 m3 maiņas laikā. “Pateicoties TITAN līnijai, mēs būtiski paaugstinājām efektivitāti, nepiesaistot papildu darbiniekus. Tas mums ir ļoti svarīgi”, saka Zavadas k-gs.

Viņš jau domā par nākamajām investīcijām − līnijas papildināšanu ar vēl vienu dalītājmašīnu un paplašinātu baļķu šķirošanas sistēmu. “Nākamgad plānojam uzstādīt vēl dažas Wood-Mizer mašīnas. Pēc maniem aprēķiniem tas ļaus mums paaugstināt produktivitāti līdz 120 m3 koksnes maiņas laikā ar to pašu darbinieku skaitu”, saka viņš.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.