Jaunumi

Kokzāģēšana Francijas Alpos ar Wood-Mizer LT70 mobilo zāģēšanas iekārtu

Monday, January 9, 2023

Kokzāģēšana Francijas Alpos ar Wood-Mizer LT70 mobilo zāģēšanas iekārtu

Kura zāģēšanas iekārta ir vispiemērotākā darbam kalnu apgabalos? Zāģēšana Alpos nozīmē, ka mežstrādniekiem ir jābūt ar spēcīgu raksturu un mērķtiecīgiem. Zāģēšanas iekārtas vilkšana pa kalnu ceļiem ir grūts uzdevums pat pieredzējušiem zāģētājiem. Papildus prasmēm un praktiskajām zināšanām par koksni darba veikšanai ir nepieciešams arī labs kokzāģēšanas aprīkojums.

Ksavjers Poulats (Xavier Poulat) no Trīves (Trièves) kalnu reģiona apgalvo, ka vislabākā zāģēšanas iekārta, kas viņam jebkad ir piederējusi, ir mobilā iekārta Wood-Mizer LT70 ar hidrauliku un bezvadu vadības bloku. Ksavjers to zina pēc savas pieredzes, jo viņa zāģēšanas iekārta LT70 ir jau piektā Wood-Mizer iekārta, kuru viņš izmanto savā kokzāģētāja karjerā.Mazā ciematā Monestier-de-Clermont, kas atrodas Francijas Alpu Trīves (Trièves) kalnos, ir liels pieprasījums pēc kokzāģēšanas līgumdarbiem. Cilvēkiem šeit ir nepieciešama kvalitatīva koksne, lai būvētu mājas, uzturētu fermas vai izgatavotu oriģinālas mēbeles. Viņi dod priekšroku koksnei, kas nāk no vietējiem avotiem un paliek vietējā ekonomikā. Ciema iedzīvotāji ir pārliecināti, ka koki ir dabas dāvana, ko nedrīkst izniekot.
„Bieži nācies redzēt, kā nozāģē skaistus lapu kokus un pārdod malkai. Man tas ļoti nepatika, un es sapratu, ka šī koksne ir pelnījusi cieņpilnāku attieksmi. To var izmantot galdniecības, mēbeļu ražošanas vai namdaru projektos. Kad es atradu savam biznesam piemērotu zāģēšanas iekārtu, es nolēmu, ka mana misija ir glābt vietējo koksni un ļaut cilvēkiem no tās gūt labumu. Šodien cenšos strādāt tikai ar vietējo materiālu un apstrādāt to vietējiem klientiem,” skaidro Ksavjers Poulats – kokzāģētājs ar vairāk nekā 26 gadu pieredzi darbā ar Wood-Mizer LT70 zāģēšanas iekārtu.


Ksavjers ir dzimis zemnieku ģimenē, kas ir cieši saistīta ar zemi un mežu. Viņa tēvs vēlējās redzēt savu dēlu strādājam fermā, taču Ksavjers nolēma kļūt par meža cirtēju. „Pirms uzsāku savu biznesu, 15 gadus nostrādāju mežsaimniecībā, mācījos no saviem diviem brāļiem, kas ir meža cirtēji. 1994. gadā mežsaimniecības izstādes laikā pirmo reizi ieraudzīju mobilo zāģēšanas iekārtu, un šī ideja mani pilnībā aizrāva. Es nekavējoties sazinājos ar Wood-Mizer pārstāvi un tajā pašā dienā parakstīju pasūtījumu par šīs iekārtas iegādi,” atceras Ksavjers.

Kokzāģēšanas biznesa uzsākšana Ksavjeram bija aizrautības pilna, un viņam nebija problēmu atrast klientus. Iemācīties darboties ar zāģēšanas iekārtu bija samērā viegli, lai gan viņam bija arī jāapkalpo instruments - jāsagatavo zāģlentes darbam. „Agrāk tas bija grūti – asināt un iestatīt zāģlentes. Šodien to izdarīt ir daudz vieglāk, jo es pats apkalpoju savus zāģus ar Wood-Mizer asināšanas un iestatīšanas aprīkojumu. Zāģētāji var viegli iemācīties strādāt ar Wood-Mizer arī tad, ja viņiem nav lielas saprašanas par mehāniku,” saka Ksavjers.

Ksavjers atzīst, ka viņa piektā Wood-Mizer zāģēšanas iekārta – mobilā LT70 – viennozīmīgi ir vislabākā. Daudzu gadu gaitā visas viņa Wood-Mizer iekārtas ir izcēlušās ar labu cenas un kvalitātes attiecību, tās vienmēr ir bijušas izturīgas un uzticamas. „Sekoju Wood-Mizer iekārtu attīstībai kopš laika, kad uzņēmums ienāca Francijas tirgū. Cenšos ik pēc 4–5 gadiem modernizēt savas zāģēšanas iekārtas, jo parādās jauni uzlabojumi to konstrukcijā. Es sāku ar benzīna zāģēšanas iekārtu LT40, pēc tam pārgāju uz dīzeļa zāģēšanas iekārtu LT40, bet pēdējos gadus izmantoju tikai zāģēšanas iekārtu LT70. Šī ir mana trešā zāģēšanas iekārta LT70 pēc kārtas,” stāsta Ksavjers.

Mobilā lentzāģmašīna LT70 ir lieliska izvēle zāģētājiem, kuri strādā ar lieliem koksnes apjomiem un kuriem ir svarīgs zāģēšanas ātrums. Ksavjera zāģēšanas iekārta ir mobila mašīna, kas ļauj viņam ceļot pa reģionu un pelnīt naudu, zāģējot baļķus pēc pasūtījuma. Viņš nevar iedomāties darbu bez zāģēšanas iekārtas hidrauliskajām funkcijām: vertikālajiem sānu balstiem, divstieņu centrālā baļķa piespiedēja un ķēdes pagriezēja. Lai pagarinātu zāģlentes kalpošanas laiku, viņš izmanto arī mizotāju. Ksavjers visvairāk novērtē bezvadu Wi-Fi vadības paneli, jo tas ir ērts un ļauj strādāt ar iekārtu neatkarīgi no laikapstākļiem. „Salīdzinot ar iepriekšējo zāģēšanas iekārtu LT40, iekārta LT70 ir ātrāka un nodrošina labāku zāģēšanas veiktspēju. Tagad ar statņa hidrauliskajām funkcijām varu ātri pagriezt lielus vai līkus baļķus. Turklāt man ir visi vadības elementi, kas ir saistīti ar bezvadu operatora pulti, kuru paņēmis es varu apiet zāģēšanas iekārtu un pieiet pie baļķa no jebkuras puses. Visas šīs iekārtas LT70 funkcijas ir uzlabojušas manu darbu,” norāda Ksavjers.

Ksavjers sadarbojas ar vietējiem klientiem 100 km rādiusā, piegādā viņiem vietējā ražojuma zāģmateriālus. Viņš ir pazīstams ar pielāgojamību, jo var aizvilkt savu LT70 mobilo zāģēšanas iekārtu praktiski uz jebkuru klienta norādīto vietu un radīt dažādus kokzāģēšanas brīnumus. „Cilvēki novērtē, ka varu atbraukt pie viņiem ar iekārtu un paveikt visu darbu. Es varu viņus apgādāt ar dēļiem, brusēm un jumta sijām. Savas karjeras laikā esmu zāģējis visu veidu koksni, arī skujkokus, lapu kokus, papeles, kastaņus u.c. Par darba trūkumu nekad neesmu sūdzējies – gadā apstrādāju ap 1000 kubikmetru koksnes,” viņš stāsta.

„Bieži strādāju ar tiem, kas paši ceļ māju un prot organizēt darbu tā, lai tas būtu efektīvs. Tādi cilvēki ar traktoriem sakrauj baļķus vēl pirms manas atbraukšanas, palīdz izņemt no iekārtas svaigi zāģētos dēļus un sakraut tos kaudzē. Mani klienti bieži pasūta 6,5 m garas koka brusas, ko izmanto ēku celtniecībā, taču agrāk es viņiem taisīju vēl lielākas sijas. Ar savu pirmo zāģēšanas iekārtu LT70 ar 8,5 m garo statni es braucu uz dažādiem slēpošanas kūrortiem, lai veiktu zāģēšanas līgumdarbus, un saskāros ar grūtībām, kas radās, velkot gandrīz 3 tonnas smagu iekārtu ar zemu klīrensu pa līkumotām kalnu takām. Pašlaik strādāju ar 6,5 m garu iekārtu, kas ir labs kompromiss starp zāģējamo materiālu garumu un mobilitāti.”
***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.