Jaunumi

Kā panākt vislabāko skanējumu lielam baznīcas zvanam?

Wednesday, December 23, 2020

Kā panākt vislabāko skanējumu lielam baznīcas zvanam?

Vācu speciālisti ar 300 gadu pieredzi uzskata, ka neieciešama patiesa meistarība plus… ozolkoka jūgs!

Uzņēmumu Bachert Vācijas dienvidrietumos Kaspars Bacherts dibināja 1725. gadā. Un kaut arī kopš tā laika ir pagājuši 300 gadi, firma ne tikai plaukst, bet joprojām pieder Kaspara Bacherta pēctečiem, kuri turpina vadīt ģimenes biznesu sava priekšgājēja manierē. Proti – viss slēpjas unikālā idejā: uzņēmums Bachert ražo… baznīcas zvanus.

Vairāk nekā 300 gadus zvanu liešanas process saglabājies praktiski nemainīgs, izmantojot no ķieģeļiem un māliem zemē izveidotas formas.


Tiem, kuri nav pazīstami ar zvanu liešanas specifiku paskaidrosim, ka tas ir visai iespaidīgs process, kurā tiek izmantotas no ķieģeļiem un māliem zemē izveidotas formas. Pēdējo trīssimt gadu laikā tehnoloģijas palikušas teju nemainīgas. Taču fakts, ka perfekts zvana skanējums tiek panākts tikai pašās liešanas procesa beigās ir patiešām pārsteidzošs. Tā ir īsta māksla.

Zvana beigu tonis ir atkarīgs no koka jūga, pie kura piekarināts zvans. Uzņēmumā Bachert uzskata, ka labākais materiāls jūgam ir ozola koksne.


Tonalitāte ir atkarīga no koka jūga, kam zvans tiek piestiprināts. Uzņēmumā Bachert uzskata, ka dziļu un maigu skaņu iespējams panākt tad, ja jūgs tiek gatavots no ozola vai egles, tāpēc katram bronzas zvanam ir ļoti svarīgi izraudzīties atbilstošu koksni.

Lai izgatavot jūgus no pašu sazāģētiem materiāliem, 2012. gada maijā Bacherti iegādājās Wood-Mizer lentzāģi LT15.

Lentzāģis LT15 ir aprīkots ar ēvelgalvu MP100.


Lai nodrošinātu augstu gatavā izstrādājuma kvalitāti, 2012. gada maijā uzņēmums Bachert sāka patstāvīgi izgatavot jūgus no pirms diviem līdz astoņiem gadiem cirstas ozola koksnes. Jūgu izgatavošanai Bachertu dzimtai noder nelielais lentzāģis Wood-Mizer LT15, kas sa zāģē baļķus ar šaurās zāģlentes palīdzību. Investīcijas iekārtā nav lielas, bet apkalpošanas un ekspluatācijas izmaksas vispār niecīgas. Iekārta ir aprīkota ar papildu ēvel galvu gatavajām brusām, kas Bachertiem pie izvēles nospēlēja izšķirošo lomu, jo bija iespēja iegūt pilnu tehnoloģisko risinājumu jūgu izgatavošanā. Bacherti nepieciešamo koksni iegādājas baļķu veidā, sazāģē tos brusās un noēvelē tām virsmu, izmantojot tikai un vienīgi Wood-Mizer iekārtu. Pēc tam no brusām tiek komplektēts jūgs, turklāt viss process aizņem mazāk nekā stundu. Iepriekš šo darbu veica kvalificēts galdnieks dienas garumā.

Līdz pat LT15 iegādei jūga izgatavošana aizņēma kā minimums vienu dienu. Tagad – mazāk par stundu.

Zvana montāžai ir nepieciešamas izturīgas sijas.

Jaunais koka zvanu tornis ir nomainījis veco dzelzs konstrukciju.


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.