Jaunumi

Kā asināt un izlocīt zāģlentes

Friday, August 26, 2022

Kā asināt un izlocīt zāģlentes

Zāģlentu pareiza sagatavošana darbam ir svarīgs moments, lai panāktu ne tikai augstas kvalitātes zāģēšanu, bet arī instrumenta ekonomisku izmantošanu. Labi uzasināta un izlocīta zāģlente ilgāk paliek asa, un to var atkārtoti uzasināt vairākas reizes. Wood-Mizer iesaka uzasinātajai zāģlentei ļaut “atpūsties” vienu dienu pirms tā uzstādīšanas zāģēšanas iekārtā. Tas mazina metāla nospriegojumu un kopumā pagarina zāģlentes kalpošanas laiku.

Ar Wood-Mizer asināšanas un izlocīšanas ierīcēm varat patstāvīgi sagatavot zāģlentes darbam. Wood-Mizer piedāvā vairākas cenas un veiktspējas ziņā atšķirīgas asināšanas ierīces – varat izvēlēties savām vajadzībām optimālāko variantu. Visās Wood-Mizer asināšanas ierīcēs tiek izmantota borazona slīpripas CBN asināšanas tehnoloģija, ko nav nepieciešams pielabot, jo tā atbilst Wood-Mizer zoba formai un vienā piegājienā uzasina visu zobstarpu.

Wood-Mizer asināšanas ierīces

Wood-Mizer ražo lentzāģu asināšanas ierīču trīs versijas.

Pusautomātiskā ierīce BMS250 nodrošina izcilu asināšanas kvalitāti, ir aprīkota ar automātisko slēdzi, uzticamu korpusu, kas asināšanas procesā nosedz zāģi, un izplūdes atveri gāzveida atkritumu izvadīšanai. BMS250 asināšanas ierīcē tiek izmantota 127 mm diametra CBN slīpripa, kas tiek ražota dažādās versijās visiem Wood-Mizer zobu profiliem. Skrāpis pēc uzasināšanas noņem no zāģlentas metāla atskarpes.Automātiskā ierīce BMS500 ir paredzēta izmantošanai rūpnieciskos zāģēšanas uzņēmumos, kur ir nepieciešama lentzāģu asmeņu asināšana katru dienu. 203 mm CBN slīpripa nodrošina kvalitatīvu asināšanu, strādājot ar lielu ātrumu un augstāku produktivitāti. Vadības panelis ir aprīkots ar zobu skaitītāju, asināšanas ātruma regulēšanu, un to var ieprogrammēt mašīnas izslēgšanai pēc noteikta zobu skaita uzasināšanas. Iekārtai ir arī skrāpis metāla atskarpju noņemšanai no uzasinātās zāģlentas virsmas.Tiek ražota arī BMS600 rūpnieciskā versija, kas ir aprīkota ar jaudīgāku sūkni, kā rezultātā tiek nodrošināta iekārtas augstāka produktivitāte.

Zāģlentes asināšanas process

1. solis: Zāģlentes attīrīšana

Pirms trulā zāģa izņemšanas no zāģēšanas iekārtas ir ieteicams ieslēgt iekārtu un 15 sekundes skalot zāģi ar mazgāšanas šķidrumu, lai pēc iespējas vairāk noņemtu zāģskaidas no tā virsmas. Ja ar to nepietiek un zāģskaidas paliek uz zāģa korpusa, notīriet to ar metālisku birsti.

2. solis: Asināšana

Asināšanas process zoba malai atjauno tās asumu un taisnstūra formu attiecībā pret zāģlentas korpusu. Wood-Mizer iesaka asināšanai izmantot tikai vajadzīgā profila CBN slīpripas, kas uzasina zobstarpas visu virsmu. Tas ir ļoti svarīgi, jo zobstarpas neuzasinātajās vietās var veidoties mikroplaisas, kas ar laiku palielinās un izraisa zāģlentas priekšlaicīgu pārplīšanu. Katru zāģlentu ieteicams asināt divas reizes. Šajā gadījumā slīpripas spiediens uz zāģlentu nedrīkst būt pārmērīgs.

3. solis: Metāla atskarpju noņemšana

Mazo metāla gabaliņu, kas palikuši uz zobu malām, noņemšana pēc asināšanas ir nepieciešama, jo šīs atskarpes izraisa mikroplaisu parādīšanos. Wood-Mizer asināšanas ierīces BMS250 un BMS500/600 to dara automātiski. Tomēr, izmantojot vecākus asināšanas ierīču modeļus, var būt nepieciešams attīrīt zāģlentas virsmu no atskarpēm ar koka gabalu. Atstarpju noņemšana ir svarīga arī tāpēc, ka zāģlentas virsmai ir jābūt tīrai, lai nodrošinātu zāģlentas zobu kvalitatīvu iestatīšanu.

4. solis: Zobu izlocīšana

Zobu iestatījuma pareiza atjaunošana ir ļoti svarīga zāģējuma kvalitātei. Iestatīšanas punktu nedrīkst izvietot pārāk augstu vai pārāk zemu: iestatīta tiek tikai zoba augšējā trešdaļa.

Lentzāģa zobu izlocīšanas process

Lai iegūtu kvalitatīvu zāģējuma virsmu, ir nepieciešams pareizi un regulāri izlocīt zobus. Izlocītie zobi attīra zāģlentas ceļu caur koksni un noņem zāģskaidas no zāģējuma, tādējādi nodrošinot vienmērīgu zāģlentas kustību un gludu, līdzenu dēļa virsmu. Jo šķiedraināka koksne, jo lielāks zāģlentes izlocījums, un otrādi, blīvai vai sasalušai koksnei ir nepieciešams mazs zobu izlocījums.

Pārāk spēcīgi izlocītu zobu dēļ sazāģētajam dēlim būs raupja, nelīdzena virsma. Nepietiekama zobu izlocījuma dēļ zāģējumā uzkrājas pārāk daudz zāģskaidu, kas pārkarsē zāģlentu. Ja zobs ir pareizi izlocīts, zāģskaidām ir jābūt smalkām, viendabīgām un nedaudz siltām uz tausti.

Wood-Mizer izlocīšanas ierīces


Manuālā izlocīšanas ierīce BMT100 nodrošina zobu izlocīšanas labu precizitāti un regularitāti. Operators, izmantojot rokturi, padod zāģlentu uz priekšu un pa vienam izloca zobus, kontrolējot procesu ar mikrometru.Izlocīšanas ierīce BMT150 arī tiek vadīta manuāli, taču atšķiras ar to, ka ar vienu sviras kustību operators izloca divus blakus esošos zobus dažādos virzienos.Visproduktīvākās un precīzākās izlocīšanas ierīces ir pusautomātiskās ierīces BMT200 un BMT250 ar vienlaicīgu abpusēju zobu izlocīšanu.Datorizētā pneimatiskā izlocīšanas ierīce BMT300 ir automāts, kas paredzēts rūpnieciskām kokzāģētavām.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.