Jaunumi

Ilgtspējīga mežu apsaimniekošana Itālijas provinces uzplaukumam

Wednesday, April 27, 2022

Ilgtspējīga mežu apsaimniekošana Itālijas provinces uzplaukumam

Pēdējos 20 gadus Consorzio Forestale Alta Val di Suza Itālijas Turīnas provincē ir paļāvies uz Wood-Mizer lentzāģu aprīkojumu, lai sasniegtu divus galvenos mežu ilgtspējīgas apsaimniekošanas mērķus – vides aizsardzību un koksnes izejvielu efektīvu izmantošanu.

Autors: Martina Valentini
Video: Matteo Verlenga


„Labi apsaimniekots mežs ir svarīga vietējās ekonomikas sastāvdaļa,” saka Alberto Dotta, Consorzio Forestale direktors. Pasaulē, kas cieš no klimata pārmaiņu sekām un pieaugošām dabas katastrofām, efektīva mežu apsaimniekošana vairs nav tikai koncepcija.1953. gadā dibinātais konsorcijs apsaimnieko Alta Val di Suza 14 pašvaldību mežus 18 000 hektāru platībā. Ilgtspējīga apsaimniekošana ietver plānošanu un mežu aizsardzības pasākumus, sākot no meža apsaimniekošanas līdz taku uzturēšanai. Viens no pēdējos gados aktuālākajiem uzdevumiem ir dabas katastrofu novēršana. Konsorcijs nodarbojas ar risku mazināšanu, kas ir saistīti ar tādiem notikumiem kā plūdi, zemes nogruvumi, lavīnas un ugunsgrēki. Ielejā, ko veido daba un apdzīvotas vietas, egļu, priežu un lapkoku mežu veselība ir cieši saistīta ar vietējo kopienu dzīves kvalitāti.„Ja mežs tiek pareizi apsaimniekots, tā funkcijas – no kokmateriālu ražošanas līdz bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai – laika gaitā paliek neizsmeļamas,” skaidro Dotta. „Tagad mēs kopā ar Turīnas universitāti strādājam eksperimentālā objektā, lai noteiktu labākos ugunsdrošības pasākumus.” Viens no interesantākajiem risinājumiem ir biomasas apjoma samazināšana. „Samazinot biomasu par 30–40%, mēs varam mainīt uguns īpašības un tādējādi novirzīt liesmas gar ceļiem, kas kļūs par īstām ugunsdrošības robežām.” Ugunsgrēku novēršanas princips joprojām ir noteicošais, kas sniedz labumu mežiem un vietējiem iedzīvotājiem.Divtūkstošo gadu sākumā Konsorcijs tika pārveidots par īpašu kompāniju, lai optimizētu koksnes izmantošanu teritoriju aprīkošanai, tiltu būvniecībai un infrastruktūrai.

„Tieši tad,” skaidro Dotta, „mēs ieguldījām iekārtās, sākot ar Wood-Mizer LT20 lentzāģmašīnu. Šī iekārta joprojām darbojas, pārveidojot koksni zāģmateriālos un atvieglojot tiltu, gājēju celiņu un žogu apkopi.”
Wood-Mizer tehnoloģijas galvenā iezīme, pēc Konsorcija direktora domām, ir pielāgojamība. Iekārtas LT20 ir paredzētas tādu baļķu sazāģēšanai, kuru diametrs ir līdz 80 centimetriem un garums gandrīz astoņarpus metri, šīs iekārtas ir aprīkotas ar Setworks elektronisko ierīci, kas ļauj iestatīt dēļu vajadzīgo biezumu. „Šai iekārtai ir daudz priekšrocību,” piebilst Dotta. Mazā, manevrētspējīgā un parocīgā zāģēšanas iekārta ir sevi pierādījusi gan mobilos būvlaukumos, gan statiski mūsu galvenajā kokapstrādes rūpnīcā. Īsāk sakot, gadu gaitā Wood-Mizer sevi parādīja kā daudzpusīga un uzticama iekārta.”

Būtībā efektīva koksnes izejvielu izmantošana nozīmē plašāku iespēju radīšanu nozarei un tās darbiniekiem. „Mēs pārstrādājam izejvielas, kas maksā no 25 līdz 30 eiro par kubikmetru, bet pēc pārtapšanas zāģmateriālos to cena var pieaugt līdz 600 eiro par kubikmetru,” skaidro Dotta. Direktors norāda, ka šobrīd Konsorcijā strādā vairāk nekā divdesmit cilvēku. Deviņdesmito gadu sākumā tie bija tikai četri cilvēki.
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.