Jaunumi

Galdnieku darbnīcas īpašnieks Slovēnijā strādā ar Wood-Mizer mašīnām

Wednesday, April 17, 2019

Galdnieku darbnīcas īpašnieks Slovēnijā strādā ar Wood-Mizer mašīnām

Slovēnijas kokapstrādātājs stāsta par to, kā viņš pakāpeniski uzlaboja un attīstīja savu biznesu, un kā piepildījās viņa sapnis strādāt ar koksni.

Mani sauc Jože Modičs, esmu galdnieku firmas Modic Carpentry īpašnieks no Slovenj Gradec pilsētas Slovēnijā.

Man koks nozīmē ļoti daudz: tas rada siltuma un stila sajūtu jebkurā mājā. Ja jūs mīlat koksni, bez šaubām izvēlieties kokapstrādātāja profesiju!

Personīgi, es 1981. gadā izvēlējos galdnieka specialitāti, jo šis darbs man ļoti patīk, un uzskatu, ka izdarīju pareizu izvēli. Trīs gadus es studēju Mariboras arodskolā.

Sākumā mans bizness izskatījās ļoti pieticīgi. Mana darbnīca bija tikai 4х9 metri liela. Uz tikšanos ar klientiem, kuri pasūtīja man durvis un grīdas, braucu ar mopēdu… Pakāpeniski es sāku pirkt kokapstrādes mašīnas.

Es uzskatīju, ka savs bizness ir jāattīsta un jāuzlabo pakāpeniski, un tā, nemitīgi strādājot, gūšu lielāku peļņu un plašākas iespējas ražot unikālu produkciju no koksnes. Cilvēkiem mans darbs patika, viņi labprāt pasūtīja dažādus izstrādājumus, tāpēc es sāku nodarbināt palīgus – sākumā tikai vienu, tad divus, pēc tam trīs, un jo tālāk, jo vairāk. Mums darbnīcā trūka dažu mašīnu, bet pakāpeniski mēs iegādājāmies arī tās.

Mēs koncentrējāmies uz galdnieku darbiem telpu interjerā. Šodien ar mūsu iekārtām mēs spējam uztaisīt praktiski visu – virtuves, guļamistabas, bērnistabas, kabinetus… Piedāvājam savus pakalpojumus arī vietējiem uzņēmumiem.

Mēs paši izstrādājam dizainu - virtuves no cietām koksnes šķirnēm, kokskaidu platēm vai laminētiem paneļiem, kā arī no Kerrock paneļiem. Protams, mēs izgatavojam arī ofisa aprīkojumu, kāpnes, durvis un citus galdniecības izstrādājumus, ieskaitot mēbeles un logus.

Lielākais šķērslis mūsu biznesa attīstības ceļā bija iekārtu iegāde. Visu, kas nepieciešams, nav iespējams iegūt vienā naktī – tas aizņem gadus. Mūsu gadījumā, izveidot tādu darbnīcu, kā tagad, aizņēma gandrīz 27 gadus, un joprojām esam attīstības procesā.

Mēs iepērkam koksni privātos mežos un no mežu īpašnieku uzņēmumiem. Mūsu tehnoloģiskais process sākas ar baļķi – jēlu materiālu, ko sazāģējam, tad apzāģējam dēļus, apstrādājam galus, ēvelējam tos, utt., līdz finiša apdarei.

Es strādāju ar Wood-Mizer gateriem, jo mani apmierina zāģmateriālu kvalitāte, mobilitāte un optimālā izejmateriālu sagriešana bez liekiem atkritumiem. Ar šo mašīnu spējam izmantot baļķus pilnībā. Dažreiz pilnīgi visu izstrādājumu var izgatavot no viena baļķa koksnes.

Kad baļķi ir sazāģēti, mēs šķirojam iegūtās sagataves un sakraujam kaudzēs žāvēšanai. Tikko zāģmateriāli ir nožāvējušies, tie tiek ēvelēti un slīpēti. Pēc tam tie iziet dažādu starpposma apstrādi ar mašīnām ar ciparu programmvadību. Visbeidzot, mēs pārklājam sagatavi ar vasku, eļļu vai laku, pirms uzsākam izstrādājuma salikšanu.

Mūsu klienti vērtē mūsu uzņēmuma kompetenci, izstrādājumu kvalitāti un, protams, siltumu, ko koksne atnes viņu mājās. Mēs nosakām visus izmērus uz vietas, kā arī iesakām klientiem, kādi izstrādājumi visvairāk piestāvēs viņu mājoklim. Mūsu klienti ir ļoti apmierināti ar rezultātu.

Iesaku strādāt ar cietām koksnes šķirnēm, jo tas sniedz siltuma sajūtu. Tas ir dabīgs materiāls, ko var iegūt savā apvidū un izmantot tā, ka tas apmierinās ne tikai pasūtītājus, bet arī viņu pēctečus nākamajās paaudzēs.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.