Jaunumi

Aizraujošs projekts ar zāģēšanas iekārtu: kapela, kas uzcelta saimniecībā Džordžijas štatā, ASV

Wednesday, August 17, 2022

Aizraujošs projekts ar zāģēšanas iekārtu: kapela, kas uzcelta saimniecībā Džordžijas štatā, ASV

Veselus 20 gadus Džordžs Kokers sapņoja un plānoja ideālu papildinājumu savai saimniecībai Kārnesvilā, Džordžijas štatā. Neliela kapela uz viņa zemes sola labas komerciālās perspektīvas. Kapela kļūs par kāzu un ģimenes pasākumu norises vietu, radot brīnišķīgu atmosfēru un ļaujot cilvēkiem baudīt saimniecības skaistumu.Dzimis celtnieks, namdaris un galdnieks–amatieris — Džordžs atrada jaunu pielietojumu savām zināšanām un prasmēm, lai paplašinātu saimniecības funkcijas. Liela daļa kapelas būvniecībā izmantotās koksnes nāk tieši no Džordža saimniecības. „Sijas, spāres un līstes ir sazāģētas no mūsu saimniecībā nocirstās priedes,” skaidro Džordžs. „Arī soliņi ir izgatavoti no mūsu kļavas, kas tika izkaltēta kaltē.” Koksnes pieejamība bija svarīgs faktors, kas pamudināja Džordžu iegādāties Wood-Mizer mobilo zāģēšanas iekārtu.„Šī zāģēšanas iekārta man pieder jau 20 gadus. Iekārta LT40 Hydraulic ļauj strādāt ar baļķiem bez liela roku darba. Savos 80 gados es varu apstrādāt baļķus un dēļus, strādājot pārī tikai ar vienu palīgu,” stāsta Džordžs.Pēc sazāģēšanas dēļi tika sakrauti šķūnī, izžāvēti, noēvelēti un nokrāsoti. Kapelas astoņstūra stabi tika izzāģēti no norakstītiem elektropārvades stabiem. „Projektā tika iesaistīta visa ģimene,” stāsta Džordžs. Viņa meita Kerola uzzīmēja kapelas rasējumus, īstenojot Džordža sapņus darba projektā. Viņa dēls palīdzēja samontēt konstrukciju, bet citi ģimenes locekļi bija līdzās visa projekta gaitā, palīdzot slīpēt un krāsot zāģmateriālus, kā arī samontēt kapelu uz vietas.

Pēc gadu desmitiem ilgas plānošanas un sešu mēnešu darba kapela bija gatava. Pabeigtā veidā tā ir skaists 12 m x 15 m atvērts paviljons ar 3 m x 3,7 m ieeju, kas līdzinās ciema baznīcai. Virs ieejas ir pēc pasūtījuma izgatavots zvanu tornis un smaile, kas ir sametināta no nerūsējošā tērauda loksnes. Zvanu torņa iekšpusē atrodas 35 cm sens misiņa zvans, bet uz smailes ir ģimenes drauga darināts krusts, kas ir rotāts ar kizila ziediem. Kapela atrodas gleznainas vietas augstākajā punktā — lapu koku mežā ar brīnišķīgu skatu uz saimniecību.Kad šis šedevrs bija pabeigts, Džordžs sapulcināja savu ģimeni zem kapelas velvēm. Nedēļas nogalē pirms saimniecības pirmajām kāzām jaunajā kapelā Džordža ģimene sarīkoja iesvētīšanas vakaru viņa mazmeitiņai. „Bija skaists pavasara laiks, un mūs visus bija pārņēmusi mīlestības un lepnuma sajūta. Uz visiem 175 viesiem mūsu kapelas skaistums atstāja lielu iespaidu,” stāsta Džordžs. Starp citu, viņš jau plāno jaunus projektus no koksnes. „Es ar nepacietību gaidu iespēju iemācīt jaunākajiem ģimenes locekļiem, kā darboties ar Wood-Mizer iekārtu,” viņš pastāstīja.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.