Vēsture un raksti

Virtuves sadales dēļi. Kā tos izgatavo Kanādā?

Wednesday, July 17, 2019

Virtuves sadales dēļi. Kā tos izgatavo Kanādā?

Uzņēmums “Larch Wood Canada”, kas atrodas Keipbretonas salā Jaunskotijā, izgatavo virtuves dēļus no gala griezuma lapegles koksnes. Bez krāšņas nokrāsas un unikālā koksnes raksta šiem sadales dēļiem ir ārkārtīga stiprība un pašatjaunojoša virsma.

Dons Bimišs, kompānijas “Larch Wood Canada” vadītājs, ir projektējis šo produktu un izvedis to tirgū 2005. gadā. Savā video intervijā viņš stāstā par sadales dēļu izgatavošanas procesa posmiem.

Sākumā lapegles baļķus sazāģē ar Wood-Mizer LT40 mašīnu. Pēc tam dēļus rūpīgi saliek grēdā un nosūta uz žāvēšanas kameru. Pabeidzot žāvēšanas procesu, zāģmateriāli atnāk uz mašīnu, kas sazāģē tos dažāda garuma sagatavēs. Pēc tam sagataves ēvelē no visām četrām pusēm ar ēvelmašīnu un nosūta uz daudzzāģu mašīnu, kas nogriež materiālu līdz nepieciešamam izmēram. Tomēr tās precizitāte nav pietiekama, tāpēc materiāls aiziet uz gludēvelmašīnu, kas piešķir sagatavei ideāli precīzu izmēru.

Pēc tam materiāls atnāk uz spīlēm pirmajai līmēšanai. “Šeit mūsu puiši jau uzmanīgi skatās uz sagatavju galiem un atlasa tās tādā veidā, lai finālā pēc gala griezuma sanāktu skaists virsmas raksts,” saka Dons Bimišs.

Kad līmēšanas process ir pabeigts, materiāls iziet cauri ēvelmašīnai, lai noņemtu no virsmas palikušo līmi un atstāt to ideāli tīru. Tālāk ienāk galdzāģis. Tas veic materiāla gala sagriešanu divu collu biezos kociņos, ko pēc tam atkal salīmē, lai rezultātā sanāktu virsma, kas sastāv no gala griezuma koksnes gabaliem. Šim pusfabrikātam ir vēl jāiziet cauri biezummēram un rupjai slīpēšanai. Sadales dēļa galus noapaļo un tās virsmas malā izgriež gropi. Pēdējā posmā gatavo produktu pārklāj ar trīs aizsargkārtām (divas minerāleļļas kārtas un viena vaska kārta), iepako un nosūta klientiem.

“Pērkot tādu sadales dēli, jūs varat gaidīt, ka ne tikai gūsiet baudu, lietojot to. Tas kļūs jūsu virtuves uzmanības centrs un kalpos tik ilgi, ka jūs pat varēsiet nodot to saviem bērniem.” saka Dons Bimišs, Larch Wood Canada vadītājs.

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties