Vēsture un raksti

Pildrežģu māju atjaunošana: no hobija līdz biznesam

Wednesday, May 8, 2019

Pildrežģu māju atjaunošana: no hobija līdz biznesam

Daudziem Wood-Mizer mašīnu īpašniekiem kokapstrāde sākas kā hobijs, bet ar laiku pārvēršas īstā nodarbē, kas nes ne tikai baudu, bet arī peļņu.

Kimas un Kristiāna Cibullu ģimene no nelielas Vācijas pilsētiņas Berkumas pārvalda globālo mašīnbūves uzņēmumu. Aizraušanās ar vecu pildrežģu arhitektūru noveda viņus līdz tam, ka pirms dažiem gadiem viņi izsolē iegādājās pussagrautu ēku, kas ierakstīta arhitektūras pieminekļu sarakstā.

“Patiesībā mēs meklējām sev dzīvokli, bet nespējām paiet garām tādai iespējai,” stāsta Kima. “Neviens nevēlējās iegādāties šo māju, baidoties no pārmērīgiem restaurēšanas izdevumiem un stingrām arhitektūras pieminekļu aizsardzības administrācijas prasībām.”

Pēc daudziem mēnešiem darba māja tika pilnīgi atjaunota, bet Kima un Kristiāns Cibullas saprata, ka negrasās apstāties uz sasniegtā, un iegādājās otro blakusesošo pildrežģu māju.

Pašlaik ģimene cītīgi strādā uz trešās mājas, blakus kurai tiks izbūvēta arī galdnieku darbnīca. Desmit meistaru brigāde aktīvi nodarbojas ar ēkas remontu. Liels Wood-Mizer iekārtu parks iekļauj LT20 gateri ar elektromotoru, kas iegādāts 2013. gadā, kā arī 2018. gada sākumā nopirktos mobilo mašīnu LT70 ar dīzeļmotoru un malu apzāģēšanas mašīnu EG100. Žāvēšanas kameras moduļi ir samontēti piekabē uz riteņiem. Uz šejieni tika tikko piegādāts pirmais no Wood-Mizer frēzēšanas ēvelmašīnām. Visas mašīnas ir viegli pārvadāmas un uzstādamas tieši būvlaukumā. Kristiāns Cibulla iepērk tikko nozāģēto ozolu un uzglabā tā baļķus 3-4 gadus, bet pēc tam sazāģē un žāvē pēc nepieciešamības.  

Acīmredzami, ka Cibullu ģimenes uzkrātā pieredze palīdzēja viņiem pārvērst savu hobiju jaunā nodarbē — vecu māju remonta un atjaunošanas pakalpojumos. Tā ka tagad arī citi pildrežģu arhitektūras cienītāji varēs baudīt dzīvi restaurētās pildrežģu mājās. Tālr.: +49 151 18 250 114

Autore: Kirstena LongmusaPrint

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties