Vēsture un raksti

Karkasa māju būvniecība norvēģu stilā

Thursday, August 1, 2019

Karkasa māju būvniecība norvēģu stilā

Ar savu jauno lentzāģmašīnu Wood-Mizer LT70 šis norvēģu uzņēmums īsteno dažādus karkasa māju projektus — sākot ar mājīgiem namiņiem ezera krastā, beidzot ar greznām atpūtas mājām kalnu virsotnēs.

Simostranda Stav & Laft — uzņēmums, kas atrodas netālu no Oslo un nodarbojas ar koka konstrukciju būvniecību pēc karkasa tehnoloģijas. Uzņēmumu vada Sveinungs Bergans un Einars Holms, kas kopā strādā jau vairāk nekā 20 gadus.

Vēl būdams bērns, Einars būvēja meža būdiņas netālu no savas mājas. Viņš uzskata, ka ir dzimis, lai būvētu mājas. Bet Sveinungs agrāk nodarbojās ar kravas mašīnām un dažādu tehniku, turklāt viņam patīk strādāt ar rokām.

Viņa specializācija ir kompleksie risinājumi klientiem, viņš nodarbojas ar koka māju būvniecības visiem aspektiem — no mājas projektēšanas, līdz pat jumta ieklāšanai ar velēnu apzaļumošanai. Viņu pieredze ļauj vienlīdz veiksmīgi un kvalitatīvi būvēt gan vienkāršas guļbūves dziļā mežā, gan greznas atpūtas mājas kalnos.

Viņiem ir apakšuzņēmēji, kas nodarbojas ar elektrotehniskajiem un santehniskajiem darbiem, tāpēc viņu klientiem nav jāmeklē citi meistari. Simostranda Stav & Laft — komplekss risinājums ar satriecošu pieredzi un uzsvaru uz kvalitāti.

„Norvēģijā koka māju būvniecībai ir bagātīgas un senas tradīcijas. Šādās mājās mikroklimats ir veselīgāks. Kopš vikingu ēras līdz pat 19. gs. Norvēģijā tas bija dominējošais māju būvniecības veids. Gan tad, gan tagad metodes pārsvarā ir tādas pašas, ar to palīdzību tiek būvētas izturīgas un skaistas ēkas. Tāpēc mēs cieši paļaujamies uz norvēģu tradīcijām māju būvniecības jomā.”
„Mūsu filozofija nosaka, ka projektiem ir jābūt unikāliem un uzticamiem. Mums ir pašiem sava lentzāģmašīna, ar kuru mēs zāģējam visu, kas ir nepieciešams konstrukcijai. Visi paneļi un grīdas tiek gatavotas ar rokām, turklāt mēs veidojam individuālus interjerus. Mēs vienmēr esam pārliecināti par sava darba kvalitāti.”

Projektos tiek izmantoti koki no vietējiem mežiem, kas tiek sazāģēti garās sijās, izmantojot jauno lentzāģmašīnu Wood-Mizer LT70. Pēc tam sijas tiek sakrautas kaltēšanai, kas ilgst aptuveni divus gadus. Kad būve ir izprojektēta, viņi no saviem krājumiem izvēlas sausas sijas un sazāģē tās vajadzīgā izmēra sagatavēs.

Zāģmateriāli pēc tam tiek apzāģēti, pielāgoti savienojumiem, un visa ēka tiek salikta darbnīcā. Šajā posmā tiek izmantoti dažādi zāģi, naži un benzīna zāģi, lai nodrošinātu visu savienojumu ideālu savstarpējo saderību, bet koksnes virsma tiek manuāli pielīdzināta ar cirvi. Pēc tam būve tiek izjaukta, iekrauta piekabē un piegādāta uz būvlaukumu, kur ēka tiek pilnībā salikta.Šādus zāģmateriālus nevar iegādāties veikalā: Einars un Sveinungs tos izgatavo individuāli katram projektam.

„Lentzāģmašīna mums ir nepieciešama praktiski it visam: grīdai, jumtam, sijām, baļķu sazāģēšanai. Gandrīz visas projekta komponentes sākotnēji tiek veidotas ar lentzāģmašīnu. ”

Agrāk viņi strādāja ar mašīnu LT40, ko iegādājās 1991. gadā, bet 2018. gadā viņi pārgāja uz jauno LT70 ar daudz ātrāku hidrauliku. Turklāt Wood-Mizer viņiem izgatavoja mašīnu ar statņa pagarinātāju. Divi hidrauliskie ķēdes pagriezēji pagriež pat visgarākos baļķus, bet hidrauliskie piedziņas veltņi spēj virzīt baļķi uz aizmuguri un uz priekšu pa statni. Ar šādas konfigurācijas mašīnu viņi var zāģēt līdz pat 12 metrus garus baļķus.
„Vispār jau mēs bijām ļoti apmierināti ar mūsu veco gateri un izlēmām iegādāties vēl vienu Wood-Mizer mašīnu tieši servisa dēļ, kuru nodrošina Wood-Mizer filiāle Norvēģijā. Tiklīdz mums kaut kas ir nepieciešams, viss uzreiz tiek nodrošināts.”

„Wood-Mizer mašīnas ir labs risinājums norvēģiem, jo šeit ir daudz lauksaimnieku, un šie gateri ir droši un vienkārši lietojami.”

Autors: Džeikobs Mūnijs (Jacob Mooney)
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties