Vēsture un raksti

Kā skolotājs no Malaizijas atvēra savu mēbeļu darbnīcu

Wednesday, January 30, 2019

Kā skolotājs no Malaizijas atvēra savu mēbeļu darbnīcu

Možds Nazmi kungs dzīvo ar savu ģimeni netālu no Kota Bharu pilsētas Malaizijā. Viņš ir skolotājs un vienlaicīgi namdaris. Nazmi kungs dod otro dzīvi koksnei, kas pretējā gadījumā tiktu sadedzināta. Viņš izgatavo un pārdod mēbeles vietējai kopienai. Pateicoties investīcijai lenšu gaterī Wood-Mizer LT15, viņš atklāja nozarē veselu nišu.

„Es jau 10 gadus mācu skolā angļu valodu,” stāstā Nazmi kungs. „Pirms desmit gadiem es neko nezināju par koksni, un man nebija nekāda priekšstata par gateri. Bet man bija nedaudz drosmes, nedaudz intereses par koksni, un es nolēmu darīt kaut ko šajā virzienā. Viss sākās kā hobijs. Protams, es pat iedomāties nevarēju, ka tas viss aizies tik tālu!”

„Kokzāģētava dod tev ispēju pelnīt naudu, lai audzinātu bērnus un dzīvotu tādu dzīvi, kādu tu sev vēlies. Es uzskatu, ka ar tādu mašīnu var strādāt pāris stundas dienā papildus savam pamatdarbam, un tas dod papildu ienākumus ģimenei.”

„Mans galvenais produkts ir vienkāršas mēbeles un galda virsas. Dažreiz es izgatavoju zāģmateriālus pēc draugu un paziņu pasūtījuma. Viens pusdienu galds maksā apmēram RM 3000-4000. Un es esmu izgatavojis un pārdevis jau vairāk nekā desmit galdus.”

„Es sazāģēju baļķus ar savu LT15 mašīnu. Es personīgi mīlu šo gateri tieši tāpēc, ka tas var sazāģēt jebkuru koksni. Kad es esmu sazāģējis baļķi ar LT15, es ēvelēju dēļus ar MP150 mašīnu, kas ir uzstādīta tieši uz mana gatera rāmja. Ar MP150 var izgatavot gan profilētus zāģmateriālus, gan vienkārši gludus dēļus. Tā ka darba pēc šīm mašīnām paliek pavisam maz – nedaudz slīpēšanas, pēc tam pārklājums – un gatavs! Ar LT15 mašīnu es varu strādāt patstāvīgi. Man nav nepieciešams nodarbināt palīgu, es visu daru pats.”

„Dažreiz es izgatavoju pusdienu galdus, grāmatu plauktus un liela izmēra gultas. Vēl apavu letes un stropus. Es izgatavoju savam draugam 50-60 stropus.”

Lai sazāģētu tembusu koksni, Nazmi izmanto Wood-Mizer firmas lentzāģi DoubleHARD, ko uzskata par universālo zāģi.

„Tas ir lielisks zāģis. Tas zāģē jebkuru koksni. DoubleHARD arī cenas ziņā ir ļoti labs un zāģē gan cietas, gan mīkstas šķirnes.”

„Katru reizi, kad es sazāģēju koksni, es taisu fotogrāfijas un publicēju savā Facebook lappusē un savā uzņēmuma Tembusu Woodworks mājas lapā. Cilvēki pārlūko lappusi un, ja viņi ieinteresējās, sazinās ar mani.”

„Es gribu ieteikt cilvēkiem, kuriem ir līdzīgs sapnis,” saka Nazmi kungs, „ja ir sapnis, vienkārši izdariet to. Palūdziet padomu saviem vecākiem, sievai. Bet galvenais ir jūs paši un jūsu nolūks – gribat jūs to izdarīt vai ne.”

„Tas var būt riskanti. Tomēr, ja jūs, plānojot lietas, pirmkārt domājat  par risku, jūs nekad nesāksiet. Ir jādomā pozitīvi. Riski ir vienmēr. Bet jākoncentrējas uz virzību uz priekšu.”

Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties