Vēsture un raksti

Indonēzijā veco zāģēšanas iekārtu vietā nāk mūsdienīgs zāģēšanas aprīkojums

Thursday, November 28, 2019

Indonēzijā veco zāģēšanas iekārtu vietā nāk mūsdienīgs zāģēšanas aprīkojums

Koksnes cenas aug, tāpēc ideja par papildu produkciju no katra baļķa mudināja šo Indonēzijas uzņēmumu modernizēt savu kokzāģēšanas ražotni.

Dodikam Sulistiono (Doddik Sulistiono) pieder kokapstrādes un mēbeļu ražošanas fabrika Citra Fajar Utama, kas atrodas Centrālajā Javas salā (Jawa Tengah) Indonēzijā. Viņa uzņēmums eksportē zāģmateriālus un mēbeles uz Ķīnu, Dienvidkoreju un Taivānu.


„Mēs zāģējam sonokelingu (Indijas rozā koku) un tīkkoku,” stāsta Sulistiono kungs. „Mēs ražojam daudzveidīgus dekoratīvos profilus, materiālu ģitārām, laminētus dēļus un mēbeles.”


Agrāk ražošanā izmantojām tradicionālās vertikālās zāģēšanas iekārtas. Kad situācija tirgū sāka mainīties un koksnes cenas paaugstinājās, uzņēmuma īpašnieks iedomājās par ražotnes modernizāciju un izmēģināja Wood-Mizer aprīkojumu. Zāģēšanas kvalitāte, dēļu virsma un produkcijas iznākumus uz viņu atstāja tik lielu iespaidu, ka viņš uzreiz iegādājās trīs Wood-Mizer iekārtas — vienu LT15 un divus LX100 modeļus.

Sulistiono kungs skaidro: „Kāpēc es pārgāju uz Wood-Mizer iekārtām? Tāpēc, ka koksne tagad maksā ļoti dārgi. Mums ir jātaupa izejmateriāli un jāiegūst vairāk produkcijas no katra baļķa, turklāt ir nepieciešama dēļu virsmas labāka kvalitāte. Mūsu ražošanas procesā Wood-Mizer iekārtas ir patiesi svarīgas.”

„Mums izdevās samazināt ražošanas izdevumus, pēc Wood-Mizer iekārtu ieviešanas tie būtiski kritās. Pateicoties tam, ka zāģēšanas precizitāte ir augstāka, bet dēļu virsma ir gluda, mums vairs nevajag laist dēļus caur dubultajām ēvelēm.”Iekārtās tiek izmantoti zāģi Wood-Mizer RazorTIP, kas ir paredzēti cieto šķirņu zāģēšanai. Sulistiono kungs ir ļoti apmierināts ar to kvalitāti. Parasti viens zāģis tiek izmantots divas stundas, pēc tam tas tiek nomainīts pret citu, zāģis tiek uzasināts un izlocīts, un nākamajā dienā tas atkal ir gatavs zāģēšanai. Ar vienu zāģi RazorTIP viņi sazāģē aptuveni 25–30 kubikmetrus koksnes.


Indonēzijā tagad rūpīgi uzrauga mežu izmantošanas procesus un saudzīgu attieksmi pret dabas resursiem. Koksne nāk no plantācijām, kuras pārvalda vietējā un centrālā valdība, kas ieviesa mežu (gan mazu, gan lielu koku) ilgtspējīgas izmantošanas programmu.”

„Mums ir lieli koki,” stāsta Sulistiono kungs. „Un mums tie ir jāsaglabā.”

Pateicoties tam, ka Wood-Mizer šaurās zāģēšanas tehnoloģija taupa izejmateriālus un aizsargā mežu, Indonēzijā darbojas jau daudz Wood-Mizer iekārtu.
 
„Mēs nolēmām iegādāties vēl vienu iekārtu LX100 un vēl vienu iekārtu LT15 un nākotnē plānojam iegādāties LT40 vai LT70, lai mūsu ražīgums būtiski paaugstinātos tieši uz zāģēšanas procesa rēķina.”


Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.

PARAKSTĪŠANĀS JAUNUMU SAŅEMŠANAI

Newsletter

Patika raksts? Abonējiet un nepalaidiet garām iespēju saņemt tādus rakstus un Wood-Mizer jaunumus. Sūtījumus saņemsiet reizi mēnesī.

Pieteikties