Jaunumi

Wood-Mizer Systems zāģēšanas iekārtu līnijas izstādē LIGNA 2023

Friday, May 19, 2023

Wood-Mizer Systems zāģēšanas iekārtu līnijas izstādē LIGNA 2023

Izstādē LIGNA uzņēmums Wood-Mizer demonstrēja savas labākās un modernākās Wood-Mizer Systems zāģēšanas iekārtu līnijas, tostarp vienu iekārtu, kas ir veidota uz WB2000 rūpnieciskās iekārtas bāzes, kura ir paredzēta koksnes liela apjoma zāģēšanai, un otru iekārtu, kuras pamatā ir TVS-HD dubultā vertikālā zāģēšanas iekārta baļķu pārstrādei par palešu dēļiem. Turklāt uzņēmums Wood-Mizer prezentēja savu vismodernāko risinājumu sarežģītiem ekspluatācijas apstākļiem — EA3000 optimizējošo malu apzāģēšanas mašīnu.

Wood-Mizer risinājumi zāģēšanas iekārtu nozarē piesaista uzmanību ar savu pieejamo cenu un zemajām uzturēšanas izmaksām, salīdzinot ar konkurentu piedāvātajiem analoģiskiem risinājumiem. Wood-Mizer individuāli projektētās zāģēšanas iekārtu līnijas ļauj iegūt maksimālu produkcijas apjomu no katra baļķa, turklāt ar mazāko iespējamo atkritumu daudzumu. Pateicoties konstrukcijai, kas ir izstrādāta, pamatojoties uz klientu individuālajām vajadzībām, kokzāģēšanas uzņēmumi var samazināt darbaspēka izmaksas, vienlaikus izmantojot automatizāciju un intelektuālos risinājumus savas produktivitātes palielināšanai.

Kopš WB2000 industriālās zāģēšanas iekārtas ieviešanas tirgū 2015. gadā daudzi kokzāģēšanas uzņēmumi visā pasaulē ir uzstādījuši šīs iekārtas un, pateicoties tām, ir palielinājuši produktivitāti divas līdz trīs reizes. Rūpnieciskā zāģēšanas iekārta Wood-Mizer WB2000 ir mašīna, kas apvieno šauru un platu zāģlenšu tehnoloģijas priekšrocības: efektīva zāģēšanas galva, kas ir paredzēta darbam ar 50 mm vai 75 mm platu asmeni vai 100 mm platu stelīta zāģlenti, masīvs statnis ar hidrauliku baļķu apstrādei un dažādas funkcijas ērtai lietošanai.

Izstādē LIGNA rūpnieciskā zāģēšanas iekārta WB2000 bija aprīkota ar jaunu kabīni, kas uzlabo operatora drošību un komfortu. Izolētā, plašā kabīne nodrošina ērtu darba vidi un zāģēšanas zonas labu pārredzamību. Zāģēšanas iekārtas ērtā vadība no kabīnes tiek nodrošināta ar videokamerām (līdz 4 gab.) procesa uzraudzībai un 12 collu skārienekrānu ar divām kursorsvirām funkciju aktivizēšanai un zāģēšanas parametru kontrolei.

Statņa ar 6 tonnu kravnesību mūsdienīgā un izcili izturīgā konstrukcija ir veidota uz divām izturīgām C veida tērauda sijām (400 x 110 mm). Statnis ir aprīkots ar vismodernākajām hidrauliskajām funkcijām baļķu pārvietošanai, tostarp ar piespiedējiem, ķēžu pagriezējiem, piedziņas veltņiem, sānu balstiem un gala piespiedējiem. Hidrauliskās sistēmas sastāvdaļas ir modulāras un var tikt pievienotas konstrukcijai pēc klientu individuāliem pieprasījumiem.

Rūpniecisko zāģēšanas iekārtu WB2000 var izmantot kā efektīvu autonomo mašīnu vai kā daļu no rūpnieciskās kokzāģēšanas līnijas liela apjoma un automatizētai zāģmateriālu ražošanai. Hidraulikas konfigurāciju plašais klāsts un statņa pagarinātāji padara iekārtu WB2000 par universālu mašīnu baļķu ar dažādiem diametriem, garumiem un blīvumiem sazāģēšanai.

Iekārta WB2000 ar baļķu uzglabāšanas un iekraušanas rampu, šķirošanas galdu un MR200 divu vārpstu daudzzāģu iekārtu ir augstas veiktspējas kokzāģēšanas līnija, kas paredzēta lieliem kokzāģēšanas uzņēmumiem. Rampai ātrai un drošai baļķu iekraušanai ir garums no 3,6 m līdz 6 m un 2–3 transportēšanas ķēdes. Aiz iekārtas WB2000 atrodas modulārs šķirošanas galds materiālu automātiskai saņemšanai un novirzīšanai tālākai pārstrādei. Atsevišķus moduļus (katrs 3 m garš) var apvienot grupās un pievienot, lai izveidotu šķirošanas kabatas. Līniju var aprīkot ar papildu iekārtām, piemēram, labajā vai kreisajā pusē var uzstādīt virzošo konveijerus vai savākšanas kabatas, apzāģēšanas vai daudzzāģu iekārtas. Var uzstādīt arī šķirošanas konveijeru, kas transportē burses uz daudzzāģu iekārtu, bet šķeldu – uz smalcinātāju.

Daudzzāģu iekārta ar divām vārpstām MR200 Double Arbor Multirip ir lieliska rūpnieciskā iekārta, kas palielina kokzāģēšanas ceha produktivitāti un ietaupa laiku un darbaspēka izmaksas brusu zāģēšanai. Tas ir vērtīgs ieguldījums lielām ražotnēm, ņemot vērā iekārtas MR200 uzticamību, precizitāti un daudzpusību. Tās kompaktā un funkcionālā konstrukcija ietver centralizētu vadības paneli, maināmu padeves ātrumu (1,5–15 m/min.), lāzergriešanas līnijas, papildu padeves veltni, izturīgus modulārus padeves un izkraušanas galdus, 3 piedziņas piespiedveltņus un opciju – iebūvētu smalcinātāju. Iekārtai MR200 uz katras vārpstas var būt līdz 12 ripzāģa asmeņiem, kas būtiski paātrina zāģēšanas procesu. Tā var griezt zāģmateriālus ar platumu līdz 540 mm un biezumu līdz 200 mm.
Izstādē LIGNA uzņēmums Wood-Mizer prezentēja arī TVS-HD dubulto vertikālo zāģēšanas iekārtu ar slīpu rampu baļķiem, materiālu šķirošanas aprīkojumu un divām papildu iekārtām ražošanas optimizēšanai – horizontālo dalīšanas iekārtu HR700 un dēļu apzāģēšanas iekārtu EG800. Līnija tika izstrādāta, reaģējot uz palešu ražotāju vajadzībām, kuri centās iegūt lielāku gatavās produkcijas apjomu no koksnes, mazāku tehnisko apkopi, enerģijas un darbaspēka izmaksu taupīšanu.

TVS-HD dubultā vertikālā zāģēšanas iekārta ir ekonomisks, daudzpusīgs un augstas veiktspējas rūpnieciskās zāģēšanas risinājums, kas ir gan uzticams, gan izturīgs. Iekārtai tiek nodrošināts lielisks tehniskais atbalsts garantijas laikā un arī pēc tā. TVS-HD vienā piegājienā nozāģē divas nomaļu plātnes baļķa ar diametru līdz 450 mm un garumu līdz 5,2 m abās pusēs. Divas zāģgalvas darbina divi elektromotori ar jaudu 18,5 kW katrs. Centralizētā hidrauliskā spriegošanas sistēma vienlaicīgi regulē abas zāģlentes (ar platumu 50 mm vai 32–38 mm, ar garumu 4670 mm). No paceltā ergonomiskā vadības paneļa operators var izvēlēties vēlamo zāģējuma izmēru, jo iekārta automātiski pielāgojas šim izmēram, tāpēc nav nepieciešams pirms zāģēšanas baļķus sašķirot.
Iekārta TVS-HD ir aprīkota ar slīpu iekraušanas rampu, kas padod baļķus uz automātisko baļķu pagriezēju. Pagriezējs ar pneimatiskajiem āmura rullīšiem padeves pusē pagriež un izvieto materiālu uz kustīgā ķēdes konveijera. Pēc tam baļķi virza piespiedrullīšu sistēma, kas nodrošina maksimālu stabilitāti zāģēšanas laikā. Pēc zāģēšanas nomaļu noņemšanas sistēmas sānu diski novirza materiālu uz konveijeriem, kas uzstādīti zem iekārtas.

Lai palielinātu palešu ražošanas efektivitāti, ir jāoptimizē dažas kokzāģēšanas operācijas, piemēram, brusu sazāģēšana vai dēļu malu apgriešana. Tāpēc iekārta TVS-HD vislabāk darbojas kopā ar HR700 daudzgalvu horizontālo zāģmašīnu un rūpniecisko malu apzāģēšanas iekārtu EG800.

Horizontālā daudzgalvu iekārta HR700 ir paredzēta kokzāģēšanas uzņēmumiem, kas aug un paplašinās. Tās modulārā konstrukcija ļauj izmantot līdz sešām galvām, lai pārstrādātu lielas bruses sešos dēļos un vienā plātnē tikai vienā piegājienā. Iekārta HR700 standartaprīkojumā ir pieejama ar divu galvu moduli, un to var jebkurā laikā paplašināt, pievienojot papildu moduļus. Zāģgalvās tiek izmantoti 32–38 mm plati un 4670 mm gari asmeņi, kurus darbina elektromotori ar jaudu 11, 15 vai 18,5 kW, kas spēj apstrādāt bruses ar izmēru 400 mm x 400 mm. Modelis HR700 ir aprīkots arī ar dubultu gliemežtransportiera tērauda konveijera lenti, kas atbalsta brusi visā platumā, tapveida piedziņas veltņiem, lai papildus piespiestu bruses, kas virzās pa konveijeru, centralizētu asmeņu spriegošanas un eļļošanas sistēmu katram modulim ar divām galviņām un papildu veltņiem īsām brusēm. Vadības staciju var aprīkot arī ar Setworks elektroniskajiem lineāliem un elektrisko zāģa galvas pacelšanas/nolaišanas sistēmu.

Rūpnieciskā malu apzāģēšanas mašīna Wood-Mizer EG800 ir daudzpusīga iekārta, kas apvieno malu apgriešanas un daudzzāģu iekārtas funkcijas. Tās galvenā funkcija ir lielā ātrumā gareniski sazāģēt līdz 50 mm biezus dēļus. Tā var darboties ar zemāku padeves ātrumu, lai zāģētu materiālu, kura biezums ir līdz 110 mm. Modelis EG800 ir pieejams ar 30–55 kW motoriem, kas darbina četrus ripzāģus (maksimālais diametrs 400 mm) uz vārpstas ar 60 mm diametru. Izmantojot papildu starpliku komplektu, zāģus var iestatīt dažāda izmēra izstrādājumu ražošanai. Padeves ātrums tiek elektroniski kontrolēts no 0 līdz 50 m/min., ja iekārta darbojas atsevišķi, vai līdz 130 m/min., ja tā ir integrēta kokzāģēšanas ražošanas līnijā. Veltņu padeves/izkraušanas galdi nodrošina drošu un ērtu darbu. Materiāls ienāk caur 640 mm x 120 mm logu ar drošības aizvaru, un to padod iekārtā četri apakšējie rullīši un divi augšējie piespiedveltņi. Pēc izvēles malu apgriešanas/daudzzāģu iekārtu EG800 var aprīkot ar ierīci Setworks, lai regulētu zāģa pozīciju no operatora paneļa ar četriem zāģējuma lāzera rādītājiem dēļu ērtai izlīdzināšanai uz padeves galda, padeves/izkraušanas galda pagarinājumiem un zāģskaidu konveijera lenti.

Atsevišķā stendā uzņēmums Wood-Mizer prezentēja savu jaunāko, vismodernāko risinājumu kokzāģēšanas nozarei – optimizējošo malu apzāģēšanas mašīnu EA3000. Tā izmanto progresīvu video skenēšanas tehnoloģiju, lai sasniegtu augstu precizitāti un samazinātu atkritumu daudzumu, zāģējot dēļus gareniski. Visas darbības – no materiāla padeves līdz skenēšanai, pozicionēšanai un zāģēšanai – tiek veiktas automātiski. Iekārta EA3000 ir aprīkota ar 2 x 30 kW motoru (pēc izvēles 2 x 45 kW), kas var efektīvi sazāģēt materiālu ar platumu līdz 550 mm un biezumu līdz 100 mm. Ar padeves ātrumu 150–250 m/min. ražīgums var sasniegt 16 dēļus minūtē. Zāģēšanas procesā iekārta izmanto divus centrētus asmeņus ar diametru 450 mm. Iekārtas EA3000 standartaprīkojumā ir zāģu pozīcijas regulēšanas elektriskā servosistēma, automātiska dēļu izlīdzināšana, stacionāra vadības stacija, materiāla optiskais skeneris un sistēmas vadīti pneimatiskie piespiedēji. Pēc izvēles malu apzāģēšanas iekārtu EA3000 var aprīkot ar dēļu šķērseniskās skenēšanas sistēmu.
Vidēji un lieli kokapstrādes uzņēmumi ir aicināti sadarboties ar Wood-Mizer Industrial Sawmilling Solutions. Wood-Mizer inženieru komanda mīl savu darbu un vēlas dalīties savās zināšanās un pieredzē, lai palīdzētu jūsu uzņēmumam augt un plaukt.

***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.