Jaunumi

Wood-Mizer izstādē LIGNA 2023:  „FROM FOREST TO FINAL FORM” – NO MEŽA LĪDZ GATAVAI PRODUKCIJAI

Thursday, May 18, 2023

Wood-Mizer izstādē LIGNA 2023: „FROM FOREST TO FINAL FORM” – NO MEŽA LĪDZ GATAVAI PRODUKCIJAI

Izstādē LIGNA 2023 Hannoverē, Vācijā, Wood-Mizer demonstrēja virkni jaunu risinājumu un iekārtu, kas ļauj uzņēmuma klientiem kļūt konkurētspējīgākiem, stāties pretī mūsdienu izaicinājumiem, īstenot dažādus projektus no koksnes un pelnīt naudu, no baļķiem ražojot gatavo produkciju. Uzņēmums turpina būt uzticīgs savai devīzei „From Forest to Final Form” – „No meža līdz gatavai produkcijai”.

Pelnām ar koksnes zāģēšanu

Izstādē LIGNA uzņēmums Wood-Mizer uzstādīja uzreiz divas rūpnieciskās līnijas apaļo baļķu apstrādei. Līnijas ir sinhroni strādājošas iekārtas, ko apvieno materiāla transportēšanas konveijeru sistēma, kas sašķiro un nodod zāģmateriālus, plātnes, atgriezumus un zāģskaidas tālākai pārstrādei, tādējādi nodrošinot iespēju izmantot 100% koksnes izejvielas.

Pirmā līnija ir veidota uz Wood-Mizer vadošās iekārtas, rūpnieciskās zāģēšanas iekārtas WB2000 bāzes, kas ir aprīkota ar hidraulisko akumulācijas rampu baļķu padevei, iebūvētu automātisko konveijeru gatavo dēļu transportēšanai un pirmo reizi prezentēto rūpniecisko divu vārpstu daudzzāģu iekārtu MR200. Iekārta WB2000 izstādē LIGNA tika prezentēta ar operatora kabīnes jaunu konstrukciju, kurā operators, strādājot ar vadības paneļa kursorsvirām, var ērti vadīt visas līnijas funkcijas, sākot no baļķa iekraušanas, līdz novietošanai uz statņa, veikt zāģēšanu un gatavo dēļu izņemšanu no iekārtas tālākai apstrādei.



Wood-Mizer zāģēšanas iekārtu līniju priekšrocības:
•    Nav nepieciešama baļķu iepriekšēja šķirošana
•    Var zāģēt lielus baļķus ar diametru līdz 92 cm
•    Nav nepieciešama atsevišķa mizošanas iekārta (WB2000 iekārtai ir iebūvēts mizotājs, lai attīrītu baļķi no mizas tieši tajā vietā, kur lentzāģis iekļūst koksnē, kas pagarina zāģa kalpošanas laiku)
•    Tiek izmantotas lētas un viegli kopjamas zāģlentes ar platumu 50–75 mm.
•    Nepieciešams neliels darbinieku skaits: viens operators vada iekārtas WB2000 darbību, vēl divi cilvēki strādā ar MR200 mobilo iekārtu
•    Iekārtas augstā produktivitāte apvienojumā ar ekonomiskiem elektromotoriem ar zemu enerģijas patēriņu

Wood-Mizer otrā rūpnieciskā līnija pārstrādā baļķus palešu dēļos, un tā sastāv no TVS HEAVY DUTY dubultās vertikālās zāģēšanas iekārtas (šī ir jauna versija, kas pirmo reizi tika prezentēta LIGNA 2023), iekraušanas rampas un šķirošanas iekārtas, HR700 horizontālās divu galvu lentzāģmašīnas un EG800 malu apzāģēšanas iekārtas nomaļu pārstrādei.

Atsevišķā stendā Wood-Mizer prezentēja savu jaunizveidoto nodaļu Wood-Mizer Systems, kas specializējas pēc pasūtījuma izgatavotu rūpniecisko zāģēšanas iekārtu līniju projektēšanā un ražošanā atbilstoši uzņēmumu specifiskajām vajadzībām.



Produktivitātes paaugstināšana

Viena plaši izmantota iespēja kokzāģētavas produktivitātes paaugstināšanai ir tās papildināšana ar malu apzāģēšanas iekārtu vai daudzzāģu iekārtu. Šajā gadījumā lentzāģmašīna izgatavo neapzāģētu dēli, kas pēc tam iziet cauri malu apzāģēšanas iekārtai ar ripzāģi.

Uzņēmums Wood-Mizer izstādē LIGNA prezentēja malu apzāģēšanas iekārtu klāstu uzņēmumiem ar dažādām vajadzībām: mašīnas atšķiras pēc jaudas, veiktspējas, maksimālajiem zāģēšanas izmēriem un cenas.

Kompakta malu apzāģēšanas iekārta EG100 ar elektrisko 7 kW vai benzīna 14 ZS motoru un diviem zāģiem ar diametru 250 mm — opcija individuālajam zāģētājam, tostarp mobilajam, savukārt populārākā Wood-Mizer malu apzāģēšanas/daudzzāģu iekārta EG300 ir aprīkota ar 15 kW vai 18,5 kW elektromotoru, tai ir atsevišķi stāvoša pults ar elektronisko lineālu, tai var būt no 2 līdz 5 ripzāģiem ar diametru 350 mm.

Wood-Mizer rūpniecisko līniju stendā strādāja iekārtu rūpnieciskās versijas: EG800 malu apzāģēšanas iekārta ar dzinēju no 30 līdz 55 kW un četriem zāģiem ar 400 mm diametru, kā arī divu vārpstu daudzzāģu iekārta MR200 ar dzinējiem no 2x15 līdz 2x30 kW un līdz 12 zāģiem uz katras vārpstas, kas spēj sazāģēt bruses ar biezumu līdz 200 mm.



Virzāmies uz lielo baļķu pusi

Situācija izejvielu tirgū paver jaunas nišas zāģētājiem. Ļoti lielu baļķu pieejamība, kurus ir grūti transportēt un sazāģēt, bet ir viegli un lēti iegādāties, pamudināja Wood-Mizer piedāvāt saviem klientiem iespēju izmantot opciju – WIDE (PLATĀ) zāģgalva, ko var uzstādīt uz LT sērijas iekārtām. Izstādē LIGNA piedāvātās iekārtas LT15WIDE, LT20WIDE, LT40WIDE un LT70WIDE spēj sazāģēt baļķus ar diametru no 90 līdz 105 cm.

Lentzāģmašīna LX250 ar savu unikālo konstrukciju piedāvā vēl plašākas iespējas platu koka dēļu un plātņu apstrādei. Iekārtā LX250 platā zāģgalva pārvietojas pa divām sliedēm, un tā var sazāģēt baļķus ar diametru līdz 140 cm. Plata materiāla izlīdzināšanai un slīpēšanai Wood-Mizer ir izstrādājis MB200 SlabMizer papildinājumu, kas tiek uzstādīts uz LT zāģēšanas iekārtas statņa un ļauj operatoram slīpēt līdz 142 cm platu koka plāksni, izmantojot griešanas galvu ar pieciem cietsakausējuma asmeņiem un orbitālo slīpēšanas galvu.



Neatkarīgs darbs, jeb kā kļūt par priekšnieku sev pašam

Daudzi Wood-Mizer mobilo zāģēšanas iekārtu īpašnieki strādā kā neatkarīgi uzņēmēji, veicot līgumzāģēšanas darbus uz vietas klienta objektā. Šiem klientiem Wood-Mizer piedāvā divas jaunas mobilās zāģēšanas iekārtas ar platām zāģgalvām, tādējādi apvienojot mobilitātes un lielo baļķu apstrādes iespējas priekšrocības.

LT15CLASSIC WIDE Mobile ir lieliska budžeta klases iekārta ar segmentētu statni, savukārt iekārta LT20WIDE Mobile ir modernāks risinājums, jo tā statni var aprīkot ar dažādām hidrauliskās sistēmas versijām baļķu apstrādei, kas ir svarīgi, strādājot ar smagiem baļķiem. Abas iekārtas rada konkurences priekšrocības jaunos tirgos, tostarp pieaugošo vajadzību pēc pilsētas koksnes pārstrādes.

Wood-Mizer stendā apmeklētājiem pavērās interesanta iespēja salīdzināt Wood-Mizer lentzāģmašīnas darbībā. Tā kā tika prezentēta visa LT mašīnu līnija, tad kļuva skaidras atšķirības iekārtu vadībā, ātrumā un veiktspējā. Piemēram, ar mazo zāģēšanas iekārtu LT15, kurai ir zems segmentēts statnis, 7,5 kW motors un 32 mm plata zāģlente, baļķa iekraušanas un pozicionēšanas visas darbības tiek veiktas manuāli. Bet LT līnijas visproduktīvākajai un ātrākajai zāģēšanas iekārtai – LT70 ir daudzfunkcionāla hidrauliskā sistēma, 18,5 kW galvenais dzinējs, skriemeļu diametrs ir palielināts līdz 600 mm, un tiek izmantota zāģlente ar platumu 38 mm.

Visas Wood-Mizer lentzāģmašīnas var aprīkot ar elektroniskiem lineāliem. Tās ir ierīces dēļa vajadzīgā biezuma programmēšanai, kas automātiski noregulē zāģgalvu vēlamajā augstuma pozīcijā. Iekārtās LT70 šī elektroniskā ierīce ir iekļauta standarta aprīkojumā.



JAUNUMS! Zāģēšana, izmantojot „zaļo” enerģiju

Izstādē LIGNA 2023 uzņēmums Wood-Mizer prezentēja nozarē pirmo prototipu zāģēšanas iekārtai, kas darbojas ar elektrisko akumulatoru. Pateicoties šim barošanas avota jaunajam variantam iekārtai LT15WIDE, kokzāģētāji varēs tikt pie cenas ziņā pieejamas elektriskās zāģēšanas iekārtas ar maināmiem akumulatoriem.

Wood-Mizer zāģēšanas iekārtas ar elektriskajiem akumulatoriem parādīšanās ir vēl viens solis ceļā uz zaļās enerģijas izmantošanu uz mūsu planētas.



Sava radošā potenciāla atraisīšana

Lietotājiem, kuriem kokapstrāde ir hobijs, uzņēmums Wood-Mizer prezentēja mazāko un pieejamāko zāģēšanas iekārtu LX50, kas nodrošina kvalitatīvu un precīzu zāģēšanu nelielam koksnes apjomam.

Turklāt Wood-Mizer atsevišķā stendā tiek prezentēta Wood-Mizer kompakto kokapstrādes iekārtu visa sērija, tostarp divi jaunumi – četrpusīgā ēvelēšanas un frēzēšanas iekārta MP280 un formatēšanas-piegriešanas iekārta MS750. Arī Wood-Mizer materiālu automātiskās apstrādes iekārta ar ciparvadību CNC5003 pirmo reizi tika demonstrēta izstādē LIGNA 2023.





Wood-Mizer ne tikai ražo iekārtas, bet ir arī nozīmīgs griezējinstrumentu ražotājs un piegādātājs. Zāģlenšu, ripzāģu, rāmja zāģu, ēveles nažu un frēzes uzgaļu pilns klāsts, kā arī zāģlenšu asināšanas un iestatīšanas rīki tika prezentēti izstādē LIGNA uzņēmuma Wood-Mizer TOOLS apakšnodaļas ietvaros.

Uzņēmumu Wood-Mizer pirms vairāk nekā 40 gadiem nodibināja divi inženieri–izgudrotāji, kuri apvienojās radošā izaicinājumā, lai izveidotu pasaulē pirmo mobilo zāģēšanas iekārtu. Šis lēmums pilnībā mainīja un noteica kokzāģēšanas nozares attīstību turpmākajiem gadiem, atnesot jaunas iespējas zāģētājiem – mobilitāti, ekonomiskumu, energoefektivitāti, kā arī vērtīgo meža resursa taupīšanu, pateicoties plānā zāģējuma tehnoloģijai. Izstādē LIGNA 2023 mēs pārliecinājāmies par to, ka vairāk nekā 40 gadus pēc savas izveides uzņēmums Wood-Mizer, kuru vada talantīgi inženieri–konstruktori, turpina priecēt pasauli ar inovācijām. Šīs inovācijas uzlabo ne tikai Wood-Mizer iekārtu lietotāju un īpašnieku dzīvi, bet arī nes labumu viņu kopienām, ļaujot piepildīt savus sapņus, realizēt kokapstrādes projektus un attīstīt biznesu – „no meža līdz gatavai produkcijai”.

***
Print

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

Wood-Mizer preses centrs

Jūs esat atvēris pasaules līdera zāģlentu un iekārtu ražošanā, kompānijas Wood-Mizer, preses centra sadaļu.Šeit Jūs atradīsiet kompānijas jaunumus, aprakstus par iekārtu pielietošanu un video intervijas ar iekārtu īpašniekiem.

Katrs apraksts- tā ir biznesa ideja vai jauna pieeja, kura palīdzēs no cita skatu punkta palūkoties uz savu biznesu. Ja meklējat jaunas tehnoloģijas vai domājat par sava biznesa uzsākšanu kokapstrādē- Jūs esat nokļuvis pareizajā sadaļā.